آشنایی با قوانین ارث در نروژ

زیرآسمان نروژ: آشنایی با قوانین ارث، حقوق قانونی ورثه و نحوه انجام انحصار وراثت برای هر فردی در هر کشوری که در آن زندگی می کند تنها نبایستی محدود به زمانی باشد که مرگی اتفاق می افتد و ورثه به ناگاه خود را در مقابل انبوهی از قوانین و حقوق قانونی به ظاهر ساده اما در مواردی بسیار پیچیده می بینند بلکه از آنجایی که موضوع تقسیم ارث در زمان زندگی فرد هم می تواند اتقاق بیافتد، آشنایی با برخی مفاهیم کلی آن بویژه برای قشر مهاجرکه معمولا به دلیل مشکل زبان یا پیچیدگی های حقوقی، آشنایی زیادی با جزئیات قوانین اساسی نروژ ندارند می تواند بسیار راهگشا باشد. در ادامه این مطلب، با برخی از این مفاهیم در قوانین ارث در نروژ آشنا خواهیم شد.

نکته مهم: ازابتدای سال ۲۰۱۴ میلادی به اینسو، «مالیات بر ارث یا Arveavgift» از قوانین مالیاتی نروژ حذف شده است. این بدان معناست که افرادی که قصد دارند از کشور مادری شان، سهم ارث خود را به نروژ منتقل کنند دیگر نیازی به اعلام آن به اداره مالیات نروژ را ندارند اما کماکان بایستی بتوانند جهت انجام امور مربوط به شفاف سازی های بانکی، منبع یا منابع ارث انتقالی خود را با استناد به اسناد قانونی و معتبر گواهی کنند.

منابع و پیوندهای مربوط:

سایت قوانین اساسی در نروژ- بخش قانون ارث

www.domstol.no/arv-og-skifte

آشنایی با قوانین و حقوق متارکه و طلاق در نروژ

صفحه اینستاگرام «زیرآسمان نروژ»

نگارش،تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید، لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید. هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت»در ایران کمک کنیم.

1 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.