پرفروش ترین خودروها در نروژ در سال ۲۰۲۰ میلادی

زیرآسمان نروژ: براساس تازه ترین آمار سازمان ترافیک جاده ای نروژ OFV، خودروی «فولکس واگن» مدل «گلف Golf» با تعداد ۱۸,۹۲۷ فروش از تعداد کل ۱۴۱,۴۱۲ خودروی «شخصی» و «نو» فروخته شده و ثبت شده در سال ۲۰۲۰ میلادی، پرفروش ترین خودروی نروژ لقب گرفت. اگر به این آمار تعداد ۱۲,۳۴۸ فروش خودروهای شخصی «کارکرده وارداتی» را اضافه کنیم، به رقم کل ۱۵۳,۷۶۰ فروش خودروهای نو و وارداتی در سال ۲۰۲۰ میلادی می رسیم. همچنین در سال گذشته میلادی، تعداد ۵۱۹,۳۵۱ مورد انتقال مالکیت خودرو در کشور اتفاق افتاد.

چشم انداز فروش خودروهای برقی و هیبریدی در نروژ

تعداد فروش خودروهای شخصی نوی غیرآلاینده (برقی) در مجموع به ۸۲,۲۲۹ خودرو رسید که سهم ۵۴ درصدی از بازار فروش خودروهای شخصی در نروژ را به ثبت رساند. خودروهای «نیسان» مدل «لیف Leaf» ، «فولکس واگن» مدل «ای گلف e-Golf» و «آئودی» مدل «ای-ترون e-tron» سه خودروی برقی بودند که به ترتیب در بین ده خودروی شخصی پرفروش سال گذشته میلادی قرار گرفتند. در سال ۲۰۱۹ میلادی، خودروی «تسلا» مدل «3» پرفروش ترین خودروی جدید برقی در نروژ لقب گرفته بود. خودروهای هیبریدی(دوگانه سوز) نیز سهم ۲۹ درصدی از بازار فروش خودرو در نروژ را به خود اختصاص دادند.

در نمودار زیر، روند افزایش سهم فروش خودروهای نو در نروژ در بازه سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت درصدی نشان داده شده است. همانگونه که مشاهده می شود، سهم خودروهای برقی از میزان ۵,۵ درصد در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۵۴ درصد در سال گذشته میلادی رسیده است و در همین بازه زمانی سهم فروش خودروهای دیزلی از میزان ۵۲.۸ درصد به تنها ۹ درصد و سهم خودروهای بنزینی از ۳۴.۸ درصد به تنها ۸ درصد در سال گذشته میلادی رسیده است.

دولت نروژ قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی، سهم فروش خودروهای دیزلی و بنزینی را به صفر برساند و فقط خودروهای غیرآلاینده به بازارعرضه کند. هدفی که با توجه به این آمار دور از دسترس بنظر نمی رسد.

منابع و پیوندهای مربوط:

https://ofv.no/bilsalget/bilsalget-i-desember-2020

www.naf.no/om-naf/nytt-fra-naf/dette-ble-norges-mest-solgte-bil-i-2020–og-det-var-ikke-en-elbil/

راهنمای دریافت گواهینامه رانندگی در نروژ

راهنمای خرید/فروش/کرایه خودرو در نروژ

خودروهای برقی در نروژ

صفحه اینستاگرام «زیرآسمان نروژ»

نگارش،تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید، لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید. هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت» در ایران کمک کنیم.

1 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.