افزایش مدت زمان لازم برای اقامت دائمی نروژ

زیرآسمان نروژ: سرانجام و پس از مدتها بحث و مناظره در پارلمان نروژ، پیشنهاد حزب «پیشرفت Frp» نروژ برای افزایش مدت زمان لازم برای اقدام جهت دریافت اقامت دائمی نروژ از ۳ سال به ۵ سال به تصویب نهایی در پارلمان نروژ رسید.

Source:www.regjeringen.no

بر این اساس، تمامی پناهندگان و مهاجرانی که دارای اجازه اقامت پناهندگی موقت هستند و یا به دلایل بشردوستانه در نروژ اجازه اقامت موقت دارند و همچنین تمامی افرادی که از راه مهاجرت خانوادگی با آنها اجازه اقامت دریافت می کنند از اول دسامبر سال ۲۰۲۰میلادی مشمول قانون جدید خواهند شد. مهاجران پناهنده یا اعضای خانواده آنها که تا تاریخ اول دسامبر شرط لازم سه سال را احراز کرده اند و تا اول فوریه سال ۲۰۲۱میلادی درخواست خود را برای دریافت اقامت دائمی ارسال کرده باشند از این قانون مستثناء خواهند بود.

متن اصلی تصمیم نهایی مصوب در پارلمان نروژ(به زبان نروژی) در اینجا قابل مشاهده است.

***

نقدی بر خبر: همانگونه که پیشتر در سایت و همچنین از اخبار صفحه «اینستاگرام زیرآسمان نروژ» در جریان اخبار مربوط به این حزب قرار گرفته اید، حزب «پیشرفت» نروژ به رهبری «سیو ینسن Siv Jensen» در ابتدای سال جاری میلادی و در پی اختلافات با دولت ائتلافی نروژ بر سر بازگرداندن یکی از اعضای زن داعش از سوریه به نروژ از کابینه دولت نروژ کناره گیری کرد. در پی خروج این حزب از هسته اصلی دولت، توازن قدرت در دولت ائتلافی که به حضور این حزب وابسته بود بهم خورد و دولت محافظه کار دست راستی نروژ در اقلیت پارلمان قرار گرفت اما این اتفاق موجب نشد که سایر احزاب پارلمان نروژ برای به تصویب رساندن برخی از سیاست های خود از حمایت این حزب بطور کلی بی نیاز باشند. حزب پیشرفت نروژ که به سیاست های سخت گیرانه ضد مهاجرتی اش شهرت دارد، در حالی موفق به این تغییر در قوانین مهاجرتی نروژ می شود که احزاب دموکرات مسیحی و لیبرال نروژ از ابتدا از مخالفان سرسخت این طرح بودند اما به نظر میرسد که بده بستان سیاسی در روند تصویب این طرح بی تاثیر نبوده است.

منابع و پیوندهای مربوط:

https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/hevet-krav-om-botid-for-rett-til-varig-opphold-i-norge/id2815245/

https://www.dagbladet.no/nyheter/haster-gjennom-nye-innvandringsregler/73133100/amp

کناره گیری و خروج حزب «پیشرفت» از دولت نروژ

شرایط دریافت اقامت دائمی نروژ

شرایط دریافت حق شهروندی(سیتیزن شیپی) نروژ

برگردان فارسی، نگارش، تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید، لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید. هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت» در ایران کمک کنیم.

3 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.