روزشمار یکماه بحران «کرونا» در نروژ

زیرآسمان نروژ: این روزها شیوع گسترده ویروس «کرونا» در دنیا و ایجاد بحرانی بین المللی برای بسیاری از کشورها موجب شده است که تحولات و تغییرات بزرگی در سیستم های اقتصادی و اجتماعی دولت ها اتفاق بیافتد که کشور نروژ نیز از آن مستثنا نبوده است. در این مطلب بصورت فهرست وار به برخی از مهمترین رویدادهای مربوط به بحران کرونا در نروژ که در طی یکماه اخیر رخ داده است اشاره می کنیم.درصورتی که می خواهید اخبار لحظه ای و روزانه مربوط به بحران کرونا را در نروژ دنبال کنید، به صفحه «اینستاگرام» یا «تلگرام» زیرآسمان نروژ مراجعه کنید.

26 February

نخستین مورد از ابتلا به ویروس «کرونا» در نروژ به ثبت رسید.زنی از شهر «ترومسو» Tromsø در شمال نروژ که به تازگی از چین به نروژ آمده بود.این شخص پس از اینکه تست کرونا وی مثبت اعلام شد،در خانه خود قرنطینه شد.

27 February

 تعداد بیشتری در پایتخت نروژ-شهر اسلو- به این ویروس مبتلا شدند.دونفر که به تازگی از ایتالیا به نروژآمده بودند و یک نفر که از  سفر به ایران بازگشته بود.

28-29 February

تعداد مبتلایان به کرونا به تدریج زیادتر می شود.مبتلا شدن تعدادی از کارمندان بیمارستان Ullevål در شهر اسلو و بسته شدن بخشی از دپارتمان چشم پزشکی این بیمارستان.تعداد کل مبتلایان در نروژ به 15 نفر می رسد.

øyeavdelingen ullevål.jpg

1 March

قوانین جدیدی برای متخصصان بخش بهداشت و درمان نروژ در سرتاسر کشور وضع می شود. تعداد کل مبتلایان در نروژ به 19 نفر می رسد.

2 March

تعداد کل مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 24 نفر می رسد.

3 March

تعداد بیشتری مورد از ابتلای افرادی که اخیرا به شمال ایتالیا سفر کرده بودند در نروژ به ثبت می رسد و سازمان سلامت نروژ ضمن صدور اطلاعیه ای از مردم می خواهد که به شمال ایتالیا سفر نکنند. تعداد کل مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 32 نفر می رسد.

4 March

تعداد کل مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 63 نفر می رسد.

5 March

گزارشها نشان می دهند که از 73 مورد ابتلا در نروژ، 57 نفر از آنها اخیرا سفری به کشور ایتالیا داشته اند.همچنین،نخستین موارد  از ابتلای افرادی که به تازگی به کشور اتریش سفر کرده بودند منتشر می شود.در یک گزارش، مشخص می شود که 14 نفراز  مسافران هواپیمایی که از شهر «اینسبروک» اتریش به فرودگاه «گارده مون» اسلو رسیده بودند به این ویروس مبتلا شده اند. تعداد کل مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 93 نفر می رسد.

6 March

هشت مدرسه و یک مهدکودک در نروژ موقتا بسته می شوند و تعداد مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 130 نفر می رسد.

7 March

 صدها نوجوان عضو سازمان صلیب سرخ نروژ که بدون درنظر گرفتن شیوع ویروس کرونا برای جشن گرفتن به جشنواره اسکی «هلمن کللن» Holmenkollen شهر اسلو رفته بودند با نوشیدن بیش از حد مشروبات الکلی موجب ایجاد وضعیت اسفناکی در آن منطقه می شوند که با حضور پلیس غائله خاتمه می یابد. تعداد مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 157 نفر می رسد.

holmenkollenkaos.JPG

8 March

نخستین مورد از بستری شدن مبتلای کرونا به دلیل وخامت حال عمومی در بیمارستان شهر «درامن» در نزدیکی شهر اسلو به ثبت می رسد.تعداد کل مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 174 نفر می رسد.

9 March

تعداد مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 228 نفر می رسد.

10 March

دولت نروژ نخستین گامها برای وضع مقررات و قوانین جدید در جهت مبارزه با ویروس «کرونا» را  برمی دارد. ارنا سولبرگ-نخست وزیر نروژ- اعلام می کند که دولت بزودی مردم را از این اقدامات با خبر خواهد ساخت. وزارت دفاع نروژ از احتمال ابتلای وزیر دفاع نروژ-فرانک باکه- و قرنطینه خانگی وی خبر می دهد. در این روز، تعداد مرگ و میر کرونا در 114 کشور دنیا به 4291 نفر می رسد.تعداد کل مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 405 نفر می رسد.

11 March

رئیس سازمان سلامت نروژ از ثبت نخستین موارد ابتلا که امکان ردیابی ندارند خبر می دهد و از تمامی افرادی که امکان دورکاری دارند می خواهد که از خانه کار کنند.دولت دانمارک از بستن تمامی مدارس و مراکز آموزشی و تحصیلی این کشور به مدت 2 هفته خبر می دهد.تعداد مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 631 نفر می رسد.

helsedikrektør.JPG

12 March

با شیوع ویروس کرونا، تعداد زیادی از دانشگاهها و مدارس نروژ دانشجوها و دانش آموزان خود را به خانه می فرستند و از آنها می  خواهند که موقتا از راه آنلاین به تحصیلات شان ادامه دهند. بسیاری از مراکز ورزشی نروژ نیز به مدت 2 هفته تعطیل می شوند.  شورای شهر اسلو اعلام می کند که از فردا(سیزدهم مارچ) تمامی دبیرستان ها و از ابتدای هفته بعد-تمامی مدارس و مهد کودک ها  در این شهر موقتا بسته خواهند شد. با اعلام تعطیلی در روز پنجشنبه، بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی و همچنین مراکز بزرگ خرید در مرز نروژ و سوئد شاهد هجوم مردم برای احتکار مواد غذایی و اقلام بهداشتی می شوند. شرکت هواپیمایی Norwegian از ترخیص موقت یا Permittering نیمی از کارمندان خود و لغو 4000 پرواز خبر می دهد. تعداد مبتلایان ثبت شده کرونا در نروژ به 805 نفر می رسد و نخستین مرگ بر اثر ویروس «کرونا» در نروژ(دربیمارستان دانشگاه اسلو) به ثبت می رسد.

erna solberg 12mars 2020.JPG

13 March

 دولت نروژ قوی ترین و سختگیرانه ترین اقدامات کنترلی تاریخ نروژ در زمان صلح را به مرحله اجرا می گذارد. تمامی مدارس و مهد کودک ها و دانشگاهها و مراکز آموزشی،فرهنگی و ورزشی در سرتاسر کشور موقتا از این روز بسته می شوند و بسیاری از رویدادهای فرهنگی و هنری لغو می شوند. دولت اعلام می کند که هر فردی که از خارج ار نروژ به کشوروارد شود بایستی در قرنطینه خانگی بماند. وزیر سلامت نروژ از مردم می خواهد که به کابین (Hytte) های کوهستانی خود نروند. 191 مبتلا فقط در روز جمعه به ثبت می رسد و تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 996 نفر می رسد.

14 March

وزیر امورخارجه نروژ از مردم می خواهد که از هر مسافرت غیرضرروی خودداری کنند و از تمامی شهروندان نروژ و سایر افراد مقیم در نروژ درخواست می کند که هرچه سریعتر به نروژ بازگردند. دولت نروژ اعلام می کند که مرزهای خود را به روی افرادی  که  شهروند نروژ نیستند و یا در نروژ اجازه اقامت ندارند می بندد. با وجود درخواست سازمان سلامت نروژ از مردم برای اجتناب  از سفر به کابین های کوهستانی،گزارشها از حضور هزاران نفر در این مناطق خبر می دهند.این در حالی بود که دولت پیشتر اعلام کرده بود که در صورت گزارش ابتلا در ارتفاعات و نیاز به هلی کوپتر نجات برای انتقال افراد با مشکلات تنفسی به بیمارستانها،اولویت با این افراد نخواهد بود. نخست وزیر نروژ-ارنا سولبرگ- از مردمی که به این مناطق سفر کرده اند می خواهد که به خانه بازگردند و دستور بستن فرودگاهها و بنادر کشور و کنترل بیشتر مرزها را صادر می کند.

hyttefolket lytter ikke.JPG

تست کرونای رئیس سازمان سلامت نروژ مثبت می شود و شرکت هواپیمایی اسکاندیناویایی SAS نیز برای کاهش هزینه های جاری از لغو حدود 2000 پرواز و ترخیص موقت 200 پرسنل خود خبر می دهد. دومین و سومین موارد مرگ کرونا در نروژ به ترتیب در بیمارستان دانشگاه اسلو و یک خانه سالمندان در اسلو به ثبت می رسد و تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 1108 نفر می رسد.

15 March

دولت نروژ (Regjeringen) از اختصاص دستکم 100 میلیارد کرون تسهیلات بانکی در قالب «بسته بحران» یا Krisepakke به شرکت های کوچک و متوسط برای رهایی از بحران مالی خبر می دهد. شورای شهر اسلو اعلام می کند که از این پس به مدت نامشخصی،تمامی رستوران ها و مراکز سرو غذا در اسلو فقط تا ساعت 21 شب می توانند باز باشند و فروش مشروبات الکلی در این اماکن نیز از ساعت 20:30 شب به بعد ممنوع خواهد بود. تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 1259 نفر می رسد.

16 March

با توافق نمایندگان احزاب پارلمان نروژ،مقرر می شود که تمامی افرادی که در پی بحران کرونا کار خود را از دست داه اند و  ترخیص موقت شدند می توانند از 20 روز حقوق کامل برخوردار شوند.2 روز نخست پرداخت حقوق در تعهد کارفرما و 18 روز باقیمانده در تعهد دولت مقرر می شود.خویش فرمایان و افرادی که دارای شرکت مستقل هستند نیز از یک حقوق موقتی معادل متوسط درآمد سه سال اخیرشان (سقف 600 هزارکرون در سال) برخوردار خواهند شد.همچنین مقرر می شود که افرادی که در پی بحران کرونا مجبور به ترک کار و ماندن در خانه نزد فرزندان خود می شوند،از کمک هزینه دولتی دوبرابری( 20 روز برای هر یک از والدین) برای نگهداری از فرزندان برخوردار شوند.

norwegian.JPG

با لغو 85 درصد از پروازهای شرکت هواپیمایی Norwegian این شرکت نروژی از ترخیص موقت 90 درصد از پرسنل خود شامل بیش از 7300 نفر خبر می دهد.دولت نروژ برای افرادی که از قوانین قرنطینه خانگی تخطی کنند،جریمه 20 هزارکرونی یا 15 روز بازداشت در زندان درنظر می گیرد. تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 1354 نفر می رسد.

17 March

بسته بحران دولت نروژ ابلاغ می شود.حداقل حقوقی که مشمول دریافت حقوق بیکاری(داگ پنگر) می شود به نصف یا 75 هزارکرون در سال کاهش می یابد و حداقل زمان کاری تعدیل یافته که مشمول دریافت حقوق بیکاری دولتی می شود از 50 درصد به 40 درصد کاهش می یابد و قانون انتظار 3 روزه پیش از آغاز دوره دریافت حقوق بیکاری حذف می شود. کارآموزانی که موقعیت خود را از دست می دهند از درآمدی معادل سطح حقوق کارآموزی برخوردار می شوند و خویش فرمایان و شرکت های مستقل پس از 17 روز نداشتن درآمد، از 80 درصد از متوسط درآمد سه سال اخیر خود (سقف 600 هزارکرون در سال)برخوردار می شوند و حق دریافت حقوق دوره بیماری و کمک هزینه دولتی نگهداری از فرزند را هم خواهند داشت.افراد ترخیص موقت شده نیز تا 20 روز حقوق کامل دریافت می کنند و پس از آن 80 درصد حقوق قبلی خود تا سقف 300 هزارکرون بعلاوه 62.4 درصد از حقوق قبلی خود بین 300 تا 600 هزارکرون را در قالب حقوق بیکاری از دولت دریافت می کنند.

regjeringen krispakke.jpg
نشست خبری نسخت وزیر نروژ و سایر اعضای دولت برای اعلام مفاد بسته بحران

در پی افزایش کارمندانی که از خانه هایشان دورکاری می کنند، سازمان های امنیتی در نروژ در مورد خطرات امنیتی برای شبکه ها و کلاهبرداری های اینترنتی بویژه از راه تبلیغات محصولات مربوط به ویروس «کرونا» هشدار می دهند. تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 1479 نفر می رسد

18 March

نخست وزیر نروژ-ارنا سولبرگ- به دلیل نیاز دولت جهت اقدام سریع در وضع قوانین و مقررات جدید برای مبارزه با بحران کرونا در کشور، در یک کنفرانس خبری خواستار دریافت یک مجوز موقت شش ماهه برای وضع قوانین جدید بدون نیاز به تصویب (معمولا بسیار زمانبر) آنها در پارلمان نروژ می شود. برخی داروخانه ها در نروژ با ابتلای پرسنل خود به ویروس «کرونا» از تعطیلی موقت خبر می دهند. تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 1609 نفر و با ثبت 3 مورد جدید مرگ در این روز آمار مرگ و میر کرونا در کشور به 6 نفر می رسد.

19 March

 دولت نروژ تصمیم به اعلام ممنوعیت سکونت در کابین های کوهستانی خارج از شهرداری(کمون) محل سکونت افراد می گیرد و برای افراد خاطی جریمه 15هزارکرونی درنظر می گیرد. دولت اعلام می کند که برای دانشجویانی که بخاطر اپیدمی کرونا کارشان را از دست داده اند،وام دانشجویی در نظر می گیرد و بودجه ای برای جبران هزینه های سربار سازمان های دولتی اختصاص می دهد.دولت همچنین از کمک مالی چند صد میلیون کرونی به مراکز فرهنگی و هنری و ورزشی خبر می دهد. تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 1789 نفر و با ثبت 1 مورد جدید مرگ (در خانه سالمندانی در شهر اسلو)، آمار مرگ و میر کرونا در کشور به 7 نفر می رسد.

20 March

بانک مرکزی نروژ از کاهش مجدد سود بانکی از 1 درصد به 0.25 درصد خبر می دهد.پیشتر،سود بانکی از 1.5 درصد به 1 درصد تنزل پیدا کرده بود. این دومین کاهش سود در طی یک هفته اخیر بود. با افت قیمت جهانی نقت،هر یورو معادل حدودا 13 کرون نروژ می شود.افت کم سابقه واحد پولی نروژ موجب شدت بحران در بازار بورس نروژ می شود.تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 1992 نفر می رسد.

norges bank.JPG

21 March

پس از گذشت یک هفنه از اعلام وزیر امور خارجه نروژ برای بازگشت سریعتر شهروندان و افراد مقیم نروژ به کشور،گزارشها از گرفتارشدن بسیاری از آنها در بازگشت به کشور خبر می دهند.سازمان کار و رفاه اجتماعی نروژ (NAV) در ظرف کمتر از یک هفته 100 هزار درخواست نامه برای دریافت حقوق بیکاری دریافت می کند. دولت نروژ اعلام می کند که قصد دارد به شرکت های هواپیمایی نروژین،ساس و سایر شرکتها در مجموع 6 میلیارد کرون کمک مالی کند. تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 2195 نفر می رسد.

22 March

نخست وزیر نروژ-ارنا سولبرگ- در یک نشست پرسش و پاسخ به مردم در فیسبوک در پاسخ به پرسش مردم درباره وضعیت امسال جشن ملی نروژ 17 May می گوید که ممکن است امسال این جشن را به شکل متفاوتی برگزار کنیم.وی همچنین در پاسخ به پرسش مردم درباره علت دیرکرد دولت نروژ در جدی گرفتن خطر کرونا گفت که ما اواخر ژانویه متوجه خطر شیوع شدیم و تصمیم گرفتیم سازمان سلامت را برای آغاز اقادامات کنترل کننده آماده کنیم اما فکر می کردیم که زمان بیشتری از آنچه طول کشید در اختیار داریم. در این روز،تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 2402 نفر می رسد.

23 March

تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 2640 نفر و با ثبت 3 مورد جدید مرگ در این روز آمار مرگ و میر کرونا در کشور به 10 نفر می رسد.سازمان سلامت نروژ مقررات قرنطینه در نروژ را بروز می کند.

koronaregler.JPG
قوانین قرنطینه در نروژ- بروز شده 23/03/2020

24 March

مصوبات جدید دولت نروژ ابلاغ می شود. دولت اعلام می کند که تمامی مدارس و مهدکودک ها تا پایان تعطیلات عید پاک (13 آپریل) تعطیل می مانند. وزیر سلامت نروژ اعلام می کند که تجمعات بیش از 5 نفردر یک گروه مجاز نیست بجز کسانی که در یک خانواده یا یک خانه مشترک هستند.در داخل فضاهای سربسته فاصله 2 متری بایستی رعایت شود بجز کسانی که در یک خانواده یا یک خانه مشترک هستند.تداوم تعطیلی برای رویدادها،سالن های بدنسازی،استخرها،آرایشگاهها،مراکز چشم و پوست درمانی و مشاغل مرتبط با تماس بدنی با افراد مثل فیزیوتراپی ها،درمانگرها،روانشناسان و غیره.تداوم ممنوعیت مسافرت برای کادر بهداشت و درمان و تداوم انزوا برای افراد مشکوک به عفونت یا تایید عفونت ویروس.تداوم قوانین قرنطینه 14 روزه برای افرادی که وارد نروژ می شوند و همچنین برای افرادی که در تماس با افراد مبتلا بوده اند.دولت همچنان مردم را به اجتناب در استفاده از حمل و نقل عمومی و دورکاری تشویق می کند. نروژ از حضور در مسابقات المپیک توکیو 2020 انصراف می دهد. تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 2907 نفر و با ثبت 2 مورد جدید مرگ در این روز،آمار مرگ و میر کرونا در کشور به 12 نفر می رسد.

25 March

وزیر آموزش نروژ از لغو تمامی امتحانات کتبی مقاطع ابتدایی و دبیرستان کشور خبر می دهد. دولت تصمیم به اقدامات سخت گیرانه  تر برای کنترل رفت و آمد افراد سالمند در کشور می گیرد.تعداد کل مبتلایان ثبت شده در نروژ به 3159 نفر می رسد و با ثبت 2 مرگ جدید در این روز،آمار تلفات جانی کرونا در نروژ به 14 نفر می رسد.

آمار ویروس «کرونا» در نروژ در یک نگاه- از 25 فوریه تا 26 مارچ

 

korona i norge.JPG
Source: www.vg.no

 

تلفات جانی: 14 نفر

بستری شده در بیمارستان ها: 265 نفر

در بخش مراقبت های ویژه-تنفس مصنوعی: 70 نفر

مبتلایان ثبت شده: 3370 نفر

کل افراد تست شده: 73892 نفر

تعداد مبتلایان پرسنل بیمارستان ها: 324 نفر

تعداد پرسنل بیمارستان در قرنطینه: 6314 نفر

نمودار روند شیوع ویروس «کرونا» در نروژ بر اساس تعداد مبتلایان ثبت شده جدید در هر روز – از 25 فوریه تا 26 مارچ

نمودار زیر نشان می دهد که روزانه چه تعداد مبتلای جدید در نروژ ثبت شده است. در یکماه پیشین، روز 24 مارچ با 267 نفر مبتلای ثبت شده بیشترین تعداد مبتلا طی یکماه پیشین را به خود اختصاص داد. میانگین سن 14 مرگ نخست بر اثر کرونا در نروژ، 83 سال بوده است.

 

korona per dag i norge.png
Source: www.vg.no

 

نمودار پراکندگی شیوع ویروس «کرونا» در نروژ بر اساس استان – از 25 فوریه تا 26 مارچ

نمودار زیر پراکندگی شیوع ویروس را در استان های مختلف نروژ در یکماه پیشین نشان می دهد. در این مدت، 743 نفر در شهر اسلو به ویروس کرونا مبتلا شده اند در حالی که در مناطق حومه اسلو (Viken)، 1013 نفر مبتلای ثبت شده دیده می شود. دراستان Vestlandet که شهر «برگن» Bergen مهمترین و پرجمعیت ترین شهر آن است، تعداد مبتلایان 379 نفر گزارش شده است. در استان Rogaland که شهرهای «استاوانگر Stavanger،ساندنس Sandnes و هاگه سوند Haugesund» از شهرهای مهم آن هستند، این آمار 279 نفر است.در استان Trøndelag که شهر «ترونهایم» Trondheim مهمترین و پرجمعیت ترین شهر آن بشمار می آید، 240 مبتلا ثبت شده است.

در استان Innlandet که شهرهای «لیله هامر Lillehammerو هامار Hamar» را در خود دارد، آمار مبتلایان در یکماه اخیر 239 نفر بوده است.در استان Troms og Finnmark هم که شهر «ترومسو» Tromsø مهمترین و پرجمعیت ترین شهر آن است، این تعداد تاکنون 98 نفر گزارش شده است.

registrert smittet per fylke.JPG
Source: www.vg.no

نمودار پراکندگی شیوع ویروس «کرونا» در نروژ بر اساس سن مبتلایان – از 25 فوریه تا 26 مارچ

در نمودار زیر پراکندگی شیوع ویروس را بر اساس سن مبتلایان طی یکماه پیشین مشاهده می کنید. 688 نفر از مبتلایان بین 50 تا 59 سال سن داشته اند در حالیکه تنها 36 نفر بین صفر تا 9 سال و تنها 28 نفر بالای 90 سال داشته اند.52 درصد از مبتلایان را مردان و 48 درصد را زنان تشکیل دادند.

aldersfordeling korona.JPG
Source: www.vg.no

نمودار پراکندگی منشاء ابتلا به ویروس «کرونا» در نروژ بر اساس کشور – از 25 فوریه تا 26 مارچ

نمودار زیر نشان می دهد که طی یکماه پیشین افراد مبتلا در نروژ از کدام کشور به این ویروس مبتلا شده اند. 604 مبتلا در نروژ در سفر به اتریش و 165 نفر در سفر به ایتالیا به این ویروس مبتلا شده اند و 6 نفر در سفر به ایران. 1505 نفر هم در داخل نروژ مبتلا شده اند و برای 572 نفر نیز منشاء آن نامشخص است.

smitten fra.JPG
Source: www.vg.no

آمار ویروس «کرونا» در برخی کشورهای دنیا به ترتیب تعداد مبتلایان ثبت شده – از 25 فوریه تا 26 مارچ

جدول زیر نشان می دهد که تا 26 مارچ 2020 میلادی، کشور امریکا با 82404 نفر مبتلا در صدر کشورهایی با بیشترین تعداد مبتلای ثبت شده قرار دارد. 1180 نفر نیز تا این تاریخ در امریکا بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند که به نسبت جمعیت کل کشور، نرخ 25.2 نفر در هر 100 هزارنفر از جمعیت امریکا را نشان می دهد. این نرخ برای کشور نروژ تاکنون با 3370 مبتلا و جمعیتی حدودا 5.5 میلیونی، 63.4 است.

korona i verden 26.03.2020.JPG
Source: www.vg.no

 

منابع و پیوندهای مربوط:

https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/GGmvlB/en-maaned-med-coronaviruset-i-norge

https://www.nrk.no/korona/

نگارش،تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید،لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت» در ایران کمک کنیم.

3 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

 1. رهی می‌گوید:

  آمار تلفات جانی کرونا در نروژ به عدد 14 می رسد.
  از چه زمانی واحد قیاس تلفات جانی انسان (عدد) شده شده‌است؟؟؟

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.در تمامی تاریخ ها به وضوح نوشته شده به…نفر می رسد اما جالب اینجاست که شما فقط به تاریخ آخر نگاه کردید و از آن ایراد گرفته اید! منظور خاصی از نوشتن عدد نبوده و برای ایجاد تنوع در نوشتار بوده ولی تنها خوبی این نوع کامنت ها این هست که حساب خواننده واقعی را از حساب خواننده مغرض جدا می کند.

   لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.