ادامه تحصیل در دانشگاه های نروژ- ترم پاییز 2020 میلادی

در

زیرآسمان نروژ: اگر قصد دارید که بعنوان یک دانشجوی خارجی جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد (بدون پرداخت شهریه تحصیلی) از یکی از دانشگاهها یا کالج ها یا موسسات آموزشی کشور نروژ پذیرش تحصیلی دریافت کنید و با دریافت ویزای موقت دانشجویی به نروژ بیایید،این مطلب راهنمای فارسی به شما کمک می کند که به هدف خود بیشتر نزدیک شوید. با توجه به اینکه بیشتر دوره ها در مقطع کارشناسی یا لیسانس در نروژ به زبان نروژی ارائه می شوند و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در نروژ عموما به مدرک زبان نروژی (در سطح متوسط B2) نیاز دارد و از آنجایی که این آزمون در ایران رسما برگزار نمی شود، بنابراین در این مطلب بیشتر به مراحل و شرایط موردنیاز برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس خواهیم پرداخت که عمدتا به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

بیشتر دوره های ارشد در ترم پاییز(از اول سپتامبر) آغاز می شوند و زمان ثبت نام برای دریافت پذیرش معمولا ماه اکتبر سال میلادی پیش از آن است. بنابراین،اگر مایل به دریافت پذیرش در مقطع ارشد برای ترم پاییز سال 2020 میلادی هستید،بایستی از ماه اکتبر یا نوامبر سال 2019 میلادی (متغیر بسته به نوع دانشگاه) ثبت نام خود را انجام دهید و تمامی مدارک موردنیاز را تا اول دسامبر سال 2019 میلادی(متغیر بسته به نوع دانشگاه) ارسال کنید.

دقت داشته باشید که شما از ابتدا تا انتهای این روند یعنی از زمان اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی تا زمان دریافت ویزا و ورودتان به نروژ، نیازی به پرداخت هیچگونه وجه اضافی به هیچ شرکت،وکیل یا هیچ شخص حقیقی و حقوقی ندارید و تمامی مراحل به سادگی توسط شخص خودتان قابل انجام است.

Study abroad in Norway.png

گام نخست: پیدا کردن دانشگاه،کالج یا موسسه آموزشی مرتبط با رشته تحصیلی تان در نروژ

نخستین گام برای ادامه تحصیل در نروژ این است که بدانید در کجای نروژ با توجه به رشته تحصیلی تان امکان ادامه تحصیل برایتان فراهم است.برای این کار به سایت مرجع ادامه تحصیل در کشور نروژ یعنی به اینجا بروید. در قسمت  Region گزینه See all را انتخاب کنید تا فهرستی از تمامی دانشگاهها،کالج ها و موسسات آموزش عالی نروژ برایتان نشان داده شود. شما می توانید از منوی سمت راست گزینه ی نقشه یا Map را انتخاب کنید تا موقعیت جغرافیایی آنها را هم در نروژ مشاهده کنید.

studyinnorway01.JPG

اگر هم می خواهید بر اساس مقطع تحصیلی(کارشناسی یا کارشناسی ارشد) و یا رشته تحصیلی موردنظرتان، فهرستی از تمامی دانشگاهها یا کالج ها یا موسسات آموزش عالی نروژ را داشته باشید، بهتر است به اینجا بروید و در قسمت Region نوع مقطع تحصیلی موردنظرتان را انتخاب کنید تا فهرست کاملی از تمامی دانشگاهها،کالج ها یا موسسات آموزش عالی مرتبط با آن مقطع تحصیلی برایتان نشان داده شود. اگر هم می خواهید فقط رشته های مرتبط را فهرست کنید در قسمت Institution Type نام شاخه اصلی مرتبط با رشته تان را انتخاب کنید.

studyinnorway02.JPG

گام دوم: آمادگی برای دریافت مدرک زبان انگلیسی

اگر درحال حاضر آخرین مدرک تحصیلی تان مدرک کارشناسی یا لیسانس است و قصد دارید برای مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در نروژ ادامه تحصیل بدهید، بایستی بدانید که بیشتر پروگرام ها در این مقطع برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی ارائه می شود. این بدان معناست که دانشجویان خارجی برای دریافت پذیرش تحصیلی نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس آکادمیک دارند. دقت داشته باشید که در نروژ امکان دریافت پذیرش مشروط یا پذیرش بدون ارائه مدرک زبان وجود ندارد و بایستی تا پیش از آخرین مهلت (که برای هر دانشگاه یا کالج یا موسسه می تواند متغیر باشد،مدرک زبان انگلیسی تان با نمره ی قابل قبول را ارائه کرده باشید. برای رشته های مختلف، نمره زبان انگلیسی موردنیاز می تواند متغیر باشد اما معمولا حداقل نمره آیلتس آکادمیک موردنیاز 6 یا 6.5 در تمامی چهار بخش می باشد اما برای اطلاع دقیق و کامل،حتما به سایت دانشگاه یا کالج یا موسسه عالی موردنظرتان بروید و از آنجا همه مدارک موردنیاز و ددلاین ها را دنبال کنید.

ielts toefl.jpg

در ایران آزمون بین المللی زبان انگلیسی آیلتس IELTS در مراکز مجاز مختلفی برگزار می شود که فهرست کامل آنها را می توانید در اینجا مشاهده کنید. اگر هم علاقمند به شرکت در آزمون تافل TOEFL هستید به اینجا مراجعه کنید. معمولا بخاطر تعداد زیاد شرکت کننده ها برای این دو آزمون و ظرفیت پذیرش محدود، رقابت سختی برای ثبت نام وجود دارد و نوبت های آزمون از ماهها پیش به سرعت تکمیل ظرفیت می شوند. بنابراین، توصیه می شود که اگر قصد انجام این آزمونها در داخل ایران را دارید،از ماهها پیش اقدام کنید.

توجه هم داشته باشید که معمولا نتیجه ی مدرک زبان انگلیسی تان بایستی بصورت مستقیم از سوی سازمان مسئول برگزارکننده به دانشگاه یا کالج یا موسسه آموزشی موردنظر ارسال شود.بنابراین، ضرروی ست که در زمان ثبت نام بری آزمون زبان انگلیسی،نام دانشگاهها یا موسسات آموزشی موردنظرتان را دقیقا مشخص کنید.

گام سوم: آگاهی از سایر مدارک عمومی و تخصصی موردنیاز

admission requirements.jpg

بسته به اینکه چه جایی و چه رشته ای را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید، مدارک و پیش نیازهای عمومی و تخصصی موردنیازهم بسیار متنوع و متغیر می تواند باشد اما بطور معمول مهمترین مدارک یا پیش نیازهای عمومی موردنیاز بغیر از مدرک زبان انگلیسی،ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه رسمی ریزنمرات یا Transcripts آخرین مدرک تحصیلی تان است. دقت کنید که مدارک تحصیلی و ریزنمرات تحصیلی از دانشگاههای ایران بایستی ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و دارای مهر وزارت دادگستری و امورخارجه باشند.

علاوه بر مدارک ذکرشده در بالا، معمولا پیش نیازهای تخصصی موردنیاز برای هر رشته در هر جایی می تواند بسیار متغیر باشد. پیش نیازهای تخصصی بطور مثال می تواند گذراندن تعداد مشخصی واحد درسی تخصصی در یک زمینه یا زیرشاخه مشخص در دوره کارشناسی تان باشد یا اینکه داشتن معدل کل بالاتر از یک حد مشخص شده باشد. برای اطلاع دقیق و کامل،حتما به سایت دانشگاه یا کالج یا موسسه عالی موردنظرتان بروید و از آنجا همه مدارک و پیش نیازهای موردنیاز را دنبال کنید.

گام چهارم: ارسال مدارک موردنیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی

بیشتر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در نروژ برای ارسال مدارک موردنیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی سامانه جداگانه ای مخصوص به خود را دارند که در آن نیاز به ارسال اصل مدارک و سوابق تحصیلی دیگر وجود ندارد و کافیست که اسکن هر مدرک موردنیاز را بصورت یک فایل الکترونیکی در سامانه موردنظر بارگذاری کنید. مهلت ارسال مدارک بسته به اینکه چه رشته ای را در کجا انتخاب کرده باشید، متغیر است اما بطور معمول برای دوره هایی که از ترم پاییز(سپتامبر) آغاز می شوند،آخرین مهلت ارسال مدارک تا اوایل یا اواسط ماه فوریه همان سال است.برای اطلاع دقیق و کامل،حتما به سایت دانشگاه یا کالج یا موسسه عالی موردنظرتان بروید و از آنجا همه مدارک موردنیاز و ددلاین ها را دنبال کنید.

index.jpg

شانش دریافت پذیرش تحصیلی

شانس دریافت پذیرش تحصیلی شما بستگی به عوامل مختلفی دارد و تنها یک عامل تعیین کننده نخواهد بود. عوامل مختلفی همچون نمره مدرک زبان انگلیسی، معدل آخرین مدرک تحصیلی، ریزنمرات و تعداد واحدهای گذرانده شده موردنیاز، ارتباط رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد، ظرفیت پذیرش دانشجو در آن رشته در آن دانشگاه یا کالج یا موسسه آموزشی و البته دریافت تمامی مدارک موردنیاز درج شده در سایت دانشگاه یا کالج یا موسسه آموزشی مربوطه.

مدارکی از جمله رزومه کاری CV،سوابق کاری، مقالات چاپ شده و دوره های آموزشی گذرانده شده و غیره  معمولا جزو مدارک  موردنیاز اصلی  برای دریافت پذیرش تحصیلی محسوب نمی شوند و معمولا جزو مدارک تکمیلی محسوب می شوند. با این حساب،همیشه اطلاعات موجود در سایت دانشگاه و مدارک موردنیاز درخواست شده در آنجا را مرجع خود بدانید و همیشه به آن استناد کنید.

دقت هم داشته باشید که برای دریافت پذیرش تحصیلی همیشه اینگونه نیست که شرط معدل خاصی برقرار باشد. بنابراین، بسیاری از دانشجویانی که در مقطع کارشناسی معدل های متوسط یا پایینی هم داشته باشند،شانس دریافت پذیرش در مقطع ارشد را خواهند داشت. نوع دانشگاه مقطع کارشناسی تان هم تاثیری در روند پذیرش تحصیلی شما ندارد. بنابراین اگر از دانشگاه آزاد یا پیام نور یا غیرانتفاعی دانش آموخته شده اید و یا بصورت ناپیوسته درس خوانده اید، همچنان شانس دریافت پذیرش را خواهید داشت.

گام پنجم: اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی پس از دریافت پذیرش تحصیلی

myhc_13863.jpg

درصورت موفقیت در دریافت پذیرش تحصیلی، این موضوع از راه وارد شدن به سایت سامانه ثبت نام دانشگاه در زمان مقرر شده قابل تشخیص است و بطور استاندارد ایمیلی هم از سوی دانشگاه برایتان ارسال می شود و نتیجه پرونده تان به اطلاع تان می رسد. معمولا برای ترم پاییز(که از ماه سپتامبر آغاز می شود)، نتایج پذیرش برای دانشجویان خارجی در فصل تابستان و در ماه جولای و یا نهایتا آگوست به اطلاع دانشجویان خواهد رسید. اطلاعات مربوط به نحوه اقدام برای دریافت خوابگاه دانشجویی یا اجاره مکانی برای زندگی معمولا از طریق خود دانشگاه در زمان دریافت پذیرش به اطلاع تان خواهد رسید.

برای اقدام جهت دریافت ویزای دانشجویی و در صورتی که در ایران زندگی می کنید، بایستی به سفارت نروژ در تهران مراجعه کنید و از آنجا برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید. برای اطلاع از مدارک و مراحل موردنیاز به اینجا بروید.

یکی از مهمترین مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای دانشجویی،مدرک مالی ست. بعنوان یک دانشجوی بین المللی یا خارجی، بایستی در درجه اول مدنظر داشته باشید که درست است که ادامه تحصیل در کشور نروژ در حال حاضر مشمول پرداخت شهریه تحصیلی نمی شود اما هزینه های زندگی برعهده شخص دانشجوست و این بدان معناست که پس از مرحله دریافت پذیرش تحصیلی و در مرحله اقدام برای ویزای دانشجویی از طریق سفارت نروژ بایستی به مقدار کافی پول داشته باشید تا بتوانید ویزا بگیرید. در حال حاضر، میزان این سپرده بانکی برای یک نفر دانشجوی خارجی در نروژ برای یکسال تحصیل و زندگی در نروژ 116,369 کرون نروژ است. این مبلغ معمولا در زمان اقدام برای ویزای دانشجویی بایستی از راه بانکی یا صرافی بصورت سپرده ی امانتی به حساب بانکی دانشگاه یا موسسه آموزشی مربوطه در داخل نروژ منتقل شود. این مبلغ پس از ورود دانشجو به نروژ و بازکردن حساب بانکی در نروژ به حساب شخصی فرد دانشجو بدون هیچگونه کسر مبلغ منتقل می شود.

student life expenses.jpg

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ بسته به اینکه در کدام شهر و در با چه شرایطی در چه منطقه ای و در چه مکانی زندگی می کنید می تواند بسیار زیاد متغیر باشد. مبلغی که اداره مهاجرت نروژ برای زندگی دانشجویی در طول یکسال اعلام می کند(مبلغ بالا) تقریبا هزینه ای متوسط برای یک زندگی کاملا معمولی با امکانات ساده است که در حال حاضر بطور متوسط در حدود 10 هزارکرون نروژ در ماه برای یک نفر فرد بزرگسال است. کرایه خوابگاه های دانشجویی معمولا از کرایه آپارتمانها یا تک اتاق های بازار کمتر است اما بطور معمول در زمان شروع کلاسها،صف انتظار و رقابت برای دریافت آنها زیاد و طولانی ست و ممکن است هر دانشجویی موفق نشود که در همان بدو ورود به خوابگاه دانشگاه دسترسی پیدا کند.بنابراین، ممکن است مجبور شوید در ماههای نخست مکانی را بصورت خصوصی کرایه کنید و هزینه ای بالاتر بپردازید. در نروژ معمولا سایت مرجع برای پیداکردن مکانی برای زندگی، سایت «فین» است. اطلاعات بیشتر را در اینجا دنبال کنید.

images.png

امکان کار دانشجویی در طول مدت زمان تحصیل در نروژ

بر اساس قانون نروژ، دانشجویان در نروژ می توانند تا نهایت 20 ساعت در هفته اجازه کار داشته باشند. این یعنی آنکه امکان پیدا کردن کار بصورت تمام وقت در شرکتها برای افراد دانشجو وجود ندارد. بیشتر مشاغل پاره وقت در نروژ نیاز به دانستن زبان نروژی دارند و پیدا کردن کار برای دانشجویان خارجی اصلا کار ساده ای نیست.در نروژ حتا بسیاری از مشاغل فنی و حرفه ای مثل برقکاری،جوشکاری،رنگ آمیزی،لوله کشی و غیره نیاز به دانستن زبان نروژی و گذراندن دوره های خاصی در داخل نروژ دارند. بهمین خاطر،تعداد محدودی از دانشجویان خارجی پیدا می شوند که در طول مدت تحصیل شان امکان کارهای نیمه وقت یا پاره وقت را داشته باشند و معمولا کارهایی نظیر پخش و توزیع پیتزا یا روزنامه و یا تمیزکاری و نظافت ساختمانها و خانه ها را انجام می دهند که درآمدشان خیلی زیاد نیست. قابل ذکر است که برای پیدا کردن چنین مشاغل ساده ای هم معمولا نیاز به داشتن رابط نروژی یا به قولی داشتن معرف خواهید داشت. پیشنهاد ما به دانشجویان خارجی در مجموع این است که روی درآمد آینده کارهای دانشجویی اصلا از پیش حساب 100% باز نکنید و حتما با یک برنامه مالی درست و منطقی به نروژ بیایید.

scholarship.jpg

امکان دریافت وام دانشجویی یا فاند یا کمک هزینه تحصیلی

دانشجویان خارجی یا اینترنشنال که برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به نروژ می آیند در زمان دریافت ویزای دانشجویی متعهد می شوند که مسئولیت هزینه زندگی شان را در طول مدت تحصیل را برعهده بگیرند. این بدان معناست که یک دانشجوی خارجی که از جیب خودش هزینه می کند self-financed و برای ادامه تحصیل بطورمثال از ایران به نروژ می آید،به استثنای بیمه درمانی عمومی (که البته تنها شامل دانشجویان ارشد با دوره های بالای مدت یکسال می شود)،هیچگونه خدمات رفاهی و اجتماعی دیگر از جمله وام دانشجویی یا کمک هزینه زندگی یا کمک هزینه تحصیلی که شهروندان نروژی مجاز به استفاده از آن هستند را دریافت نخواهند کرد. از آنجایی هم که دانشگاههای نروژ شهریه تحصیلی ندارند،امکان دریافت اسکولارشیپ یا فاند تحصیلی هم برای دانشجویان خارجی بسیار ضعیف و محدود به دانشجویان  از برخی کشورهای خاص در شرایط خاص است که اطلاعات بیشتر در مورد آنها را می توانید در اینجا بیابید.

امکان الحاق همسر و فرزندان فرد دانشجو در نروژ

اگر فرد دانشجو متاهل و یا دارای فرزند باشد، امکان الحاق اعضای خانواده اش به عنوان افراد همراه دانشجو وجود دارد اما فرد دانشجو در نروژ بایستی از نظر مالی ثابت کند که هزینه زندگی لازم برای اسکان اعضای خانواده اش را دارد. این مبلغ در حال حاضر 256,256 کرون نروژ تعیین شده است . اطلاعات تکمیلی در این زمینه را در اینجا دنبال کنید.

 وضعیت کار پس از پایان تحصیلات در نروژ

find job7.jpgبر اساس قانون ویزای دانشجویی در نروژ،هر دانشجوی خارجی پس از پایان تحصیلاتش در صورتی که دلیلی برای اقامت در کشور نداشته باشد، بایستی نروژ را ترک کند اما در صورت داشتن دلیلی برای اقامت از جمله داشتن پیشنهادکاری از سوی یک کارفرما در نروژ یا پذیرش تحصیلی دیگر از یک دانشگاه یا کالج یا موسسه آموزشی دیگر و یا ازدواج با یک شهروند نروژی و یا فرد مقیم در نروژ و غیره…،فرد دانشجو امکان این را خواهد داشت که مدت اقامتش در نروژ را به نوعی تمدید کند. فرصت دیگری هم که برای دانشجویان دانش آموخته از دانشگاههای نروژ فراهم است، امکان اقدام برای ویزای کاریابی یا Jobseeker Visa ست که به فرد دانشجو یک فرصت نهایتا یکساله داده می شود تا در نروژ کار پیدا کند. اطلاعات بیشتر در مورد این نوع ویزا را در اینجا دنبال کنید.

تجربه نشان داده است که بسیاری از دانشجویان خارجی که در نروژ ادامه تحصیل داده اند، پیش از پایان تحصیلات یا در مقاطع بالاتر تحصیلی پذیرفته شده اند و یا مستقیما با داشتن یک مدرک تحصیلی دانشگاهی وارد بازار کار شده اند. با اینکه پس از پایان تحصیلات و در زمان کاریابی،نقش دانستن زبان نروژی در یافتن کار بسیار پررنگ و مهم است و تقریبا برای هر کار ساده ای نیاز به دانستن زبان نروژی احساس می شود اما گاها یافتن برخی مشاغل در زمینه هایی که معمولا نیاز زیادی به زبان نروژی ندارند(مثل برخی رشته های فنی و مهندسی) امکان پذیر است. با این وجود، به هر فرد دانشجویی که قصد ماندن و زندگی بلندمدت در نروژ را دارد،پیشنهاد می شود که از یادگیری زبان نروژی در طول مدت تحصیل اصلا غافل نشود… با آرزوی پیروزی و موفقیت برای تمامی دانشجویان خارجی…

منابع و پیوندهای مرتبط:

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای نروژ

سایت مرجع ادامه تحصیل در نروژ

سایت اداره مهاجرت نروژ

سایت سفارت نروژ در تهران

اجازه اقامت برای همسر/فرزندان فرد دانشجو در نروژ

نگارش،تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید،لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت» در ایران کمک کنیم.

197 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

 1. وحید می‌گوید:

  سلام، من کارشناس رادیولوژی هستم، تصمیم دارم برای مقطع مستر در رشته فیزیک پزشکی در یکی از دانشگاه های نروژ اقدام کنم، یک مقاله ای اس آی و یک مقاله داخلی دارم، تقریبا 10 سال سابقه کار در رشته رادیولوژی دارم، امکان اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد هست؟ آیا رشته فیزیک پزشکی جزء رشته های حساس در نروژ میباشد؟ تشکر فراوان از سایت و مطالب عالی شما

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.نه رشته حساس نیست.می توانید اقدام کنید.سابقه کار و مقاله تاثیری در روند پذیرش شما ندارند.فقط برای کار پیدا کردن به سابقه کار نیاز دارید.مقاله هم برای پذیرش دکترا مهم است.پیروز باشید

   دوست داشتن

 2. رضا می‌گوید:

  سلام و خدا قوت. آیا برای ارشد مجدد لازم است از ارائه مدارک ارشد قبلی خودداری شود چون مثلا ممکن است توجیهی نداشته باشد که کسی ارشد یک رشته را دو بار بخواهد بگیرد. لطفا برای مهندسی نفت راهنمایی بفرمایید

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.اتفاقا برای رشته های فنی و مهندسی معمولا در سایت دپارتمان و رشته موردنظرتان در بخش پذیرش که بروید متوجه می شوید که بطور مثال نوشته شده است که بایستی فلان تعداد واحد در یک زمینه خاص از رشته تان را گذرانده باشید که بتوانید پذیرش بگیرید. به اینها شرایط خاص برای پذیرش گفته می شود که ممکن است برخی دروس دوره ارشد به شما در این زمینه کمک کند.پیروز باشید

   دوست داشتن

 3. احسان می‌گوید:

  سلام وقت بخیر … من یه سوال داشتم … من به یه موسسه تو تهران زنگ زدم در مورد پذیرش از دانشگاه های نروژ و به من گفتن که نروژ به ایرانی ها ویزا نمیده جدیدا … میخواستم ببینم این صحت داره ؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   خیر.چنین قانونی وجود خارجی ندارد.البته سخت گیری در صدور ویزا برای دانشجویان ایرانی ممکنه باشه

   دوست داشتن

 4. آرتمیس می‌گوید:

  سلام خیلی ممنون از توضیحات خوب شما
  من با دو موسسه مشورت کردم و نظرشون این بود که با معدل زیر 14 اقدام برای نروژ هیچ فایده ای نداره و به دلیل رایگان بودن فقط داوطلبان تاپ رو قبول میکنند.معدل من 13.5 هست. نظر شما چیه؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.نه.موسسات اطلاعات دقیقی ندارند.اگر در صفحه مخصوص پذیرش در سایت دپارتمان رشته موردنظرتان در بخش پیش نیازهای پذیرش نوشته شده باشه که معدل های بالا می توانند اقدام کنند آنوقت حق با شماست ولی در غیراینصورت معدل تنها یکی از عوامل پذیرش است

   دوست داشتن

 5. سعید می‌گوید:

  سلام. وقت بخیر
  برای رشته های علم انسانی میشه اقدام کرد؛ نروژ؟ من کارشناسی ادبیات نمایشی دارم و برای دکترا میخام اقدام کنم.

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.در همین مطلب مراحل اقدام توضیح داده شده.بهتر است ابتدا برای ارشد اقدام شود

   دوست داشتن

 6. مهراد می‌گوید:

  سلام.
  من کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران می‌خونم و می‌خوام برای /مقطع لیسانس/ اقدام کنم نروژ. چند سوال دارم.
  ۱- قاعدتا من الان در حال تحصیلم… آیا باید حتما لیسانس تموم کنم و ارشد درخواست بدم یا همین الانم می‌شه درخواست داد؟ (فکر کنم که لازمه ۱ سال دانشگاه گذرونده باشن ایرانی‌ها و من ۱ سال گذروندم.)
  ۲- انگلیسیم مشکلی نداره ولی برای لیسانس نیاز به مدرک نروژی B2 هستش. نوشتید که این آزمون تو ایران برگزار نمی‌شه پس چاره چیه؟ (نمی‌خوام منتظر باشم تا ارشد.) اگه نروژی‌م رو به B2 برسونم… کجا باید آزمون رو بدم؟ می‌تونم توی کشور‌های همسایه این کار رو بکنم آیا؟
  ۳- بنظر شما بهترین زمان برای درخواست دادن کی‌ئه؟ همین ترم پاییز درخواست بدم یا منتظر باشم و ترم بهار درخواست بدم؟
  ۴- ددلاین‌ مقطع لیسانس برای ترم پایین و بهار چه تاریخیه؟ با ددلاین‌های ارشد فرق داره؟ بخش لیسانس رو توی سایت دانشگاه اسلو نگاه کردم دیدم که ددلاین رو برداشتن!.

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.امکان دریافت مدرک زبان نروژی در ایران نیست.باید لیسانس را بگیرید تا بتوانید برای ارشد در نروژ اقدام کنید.برای اطلاعات بیشتر در مقطع لیسانس بایستی به سایت دانشگاه مورنظرتان مراجعه کنید

   دوست داشتن

 7. علی می‌گوید:

  سلام
  من سال اخر رشته مهندسی پزشکیbiomedical engineering هستم اطلاعاتی در مورد ارشد این رشته در نروژ و بازار کارش در این کشور میخواستم و نزدیکترین کشوری که امتحان زبان نروژی رو برگزار میکنه کجاست؟
  به سایت studyinnorway مراجعه کردم ولی در خصوص رشتم چیزی پیدا نکردم

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.باید رشته های مرتبط را جستجو کنید چون ممکن است رشته ای دقیقا به همین نام نباشد.آزمون زبان نروژی در نروژ برگزار می شود.کشورهای دیگر را باید از سایت خودشان پیدا کنید.
   https://www.kompetansenorge.no/norwegian-language-test/

   دوست داشتن

 8. فروزان می‌گوید:

  سلام. من لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه آزاد دارم با معدل 16 و سال 2010 از کشور سوئد یک مدرک کارشناسی ارشد گرفتم با معدل D. یک مقاله ISI دارم و 8 سال سابقه کار مرتبط با رشته ام. میخوام برای یک فوق دیگه در نروژ اقدام کنم. اینکه معدل ارشدم پایینه خیلی تاثیر منفی داره ؟؟امکان پذیرش دارم یا نه ؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.با معدل پایین هم امکان پذیرش هست

   دوست داشتن

 9. کامران می‌گوید:

  سلام من مدرک دکترای دامپزشکی دارم برای ادامه تحصیل در. نروژ چه پیسنهادی دارید سپاسگزارم

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.همین مطلب را به دقت بخوانید

   دوست داشتن

 10. saba می‌گوید:

  سلام.یه سوال داشتم برای دوره کارشناسی بخوام اقدام کنم اجازه کار پاره وقت دارم؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.بیست ساعت در هفته

   دوست داشتن

 11. mehran می‌گوید:

  سلام من لیسانس برق دارم با معدل 17 از دانشگاه ازاد رشت ولی علاقه دارم ارشد ژنتیک یا زیست مولکولی بخونم ایا امکان این تغییر رشته واسم وجود داره؟ من خودم خیلی مطالعه کردم راجع به ژنتیک و زیست سلولی.

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بخاطر نداشتن پیش نیازهای رشته ارشد احتمال پذیرش بسیار ضعیفه.بهتره رشته ارشد و کارشناسی تون مرتبط باشه

   دوست داشتن

 12. bahar می‌گوید:

  سلام.من 10سال از زمان گرفتن مدرک مدیریتم میگذره.بازم میتونم برای ارشد اقدام کنم؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.امکانش هست ولی احتمال پذیرش ضعیف تره

   دوست داشتن

 13. faeghe می‌گوید:

  سلام
  من لیسانس مکانیک با معدل 13.78 هستم و ارشد MBA marketing از دانشگاه خوارزمی با معدل 16.5 و 3 سال سابقه کار در حوزه Marketing دارم
  می خوام برای ارشد مدیریت نروژ اقدام کنم
  به نظرتون با کارشناسی مهندسی مکانیک احتمال پذیرش هست؟ یا اینکه باید مدرک ارشدم رو بفرستم؟
  من روزانه بودم ارشد رو، اینکه آزاد سازی مدرک ارشد باید انجام بدم؟ هزینه اش چقد میشه؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.هر رشته ای برای پذیرش پیش نیازهایی دارد.بخش پذیرش رشته موردنظرتان را چک کنید.معمولا ارشد و لیسانس باید مرتبط باشند

   دوست داشتن

 14. Amin می‌گوید:

  با درود.
  میخواستم بپرسم برای رشته های IT و کامپیوتر، امکان دریافت ویزا وجود داره ؟ چندجا نوشته شده که به دلیل تحریم یکسری رشته ها از جمله IT در پروسه ویزا به مشکل بر میخوره و ریجکت میشه.
  ممنون از شما

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.برای کامپیوتر مشکلی نیست

   دوست داشتن

 15. رخساره می‌گوید:

  سلام من ليسانس مهندسي پزشكي بيو الكتريك دارم اما ميخوام براي زيرشاخه هاي هنر در مقطع ارشد در كشور نروژ اقدام كنم، از كودكي فعاليت هاي هنري فراواني داشتم در زمينه عكاسي، نقاشي و موسيقي به طور حرفه اي كار ميكنم ده سال هست گيتار و پيانو كار ميكنم، آيا ميتونم تغيير رشته بدم و ارشد هنر بخونم ؟ با سپاس

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.هر رشته ای برای پذیرش دارای پیش نیازهایی ست.اگر سایت دانشگاه موردنظرتان بخش شرایط پذیرش را چک کنید متوجه تمامی پیش نیازهای لازم می شوید.معمولا برای تغییر رشته نیاز هست که لیسانس و ارشد به نوعی در ارتباط باشند

   دوست داشتن

 16. masoud می‌گوید:

  سلام اگه امکانش هست همینجا جوابمو بدین,اول اینکه خرج یکسال تحصیل به پول خودمون چقدمیشه,دوم اینکه رشته حسابرسی تو کارشناسی ارشد هست یانه,ممنون میشم جواب بدین,مرسی از سایت زیباتون

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.120 هزار کرون.نرخ کرون متغیر است.خودتان می توانید روزانه چک کنید.برای پیدا کردن رشته به سایت مرجع معرفی شده مراجعه کنید

   دوست داشتن

 17. پونه می‌گوید:

  سلام یه سوال داشتم. موقع ارسال مدارک دانشگاهی لازمه که مدارکی مبنی بر اینکه تمکن مالی رو نشون بدیم هم واسه دانشگاه بفرستیم یا موقع گرفتن ویزا این کار لازمه؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.تمکن مالی فقط در زمان اقدام برای ویزا

   دوست داشتن

 18. شادی می‌گوید:

  سلام
  ممنون از توضیحات خوبتون؟
  برای کسی که متاهل هست، از ابتدای ترم همسر میتونه همراه بیاد نروژ؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام و سپاس از توجه شما.بله.امکانش هست ولی معمولا اول فرد دانشجو میاد بعد از چند ماه همسر و خانواده اش

   دوست داشتن

 19. امیرحسین می‌گوید:

  آیا برای کسی که سال آخر لیسانس رو میگذرونه، امکان پذیر هست که سال آینده مستر رو در نروژ شروع کنه؟ یا اینکه باید صبر کنه تا درسش تموم بشه، مدارکش رو از دانشگاه بگیره و ترجمه کنه؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.نه.میتونید اقدام کنید.

   دوست داشتن

 20. mw.arden می‌گوید:

  سلام با معدل 18.2 کارشناسی عمران و ایلتس 7 شانس قبولی در رشته های آفشور و عمرانی رو چطور میبینید؟

  دوست داشتن

 21. جواد می‌گوید:

  سلام بزرگوار اول از همه ممنون به خاطر راهنمایی ومقاله بسیار مفیدتون
  من یه سوال دارم یعنی در اصل یه مشکل که دنبال یه راه فرار یا راه حلم
  من دانشجوی رشته مهندسی نفت ( شاخه خفاری هستم ) ترم دیگه یعنی تا مهر یا ابان سال دیگه درسم تموم میشه معدل کلم 18 هست و گواهینامه نرم افزار لندمارک و دریلینگ و متلب رو دارم ( بین المللی واقعی )
  خوب حالا اون مشکل زبان انگلیسی هست که در حد حرف روزمره بلدم و در حد اینکه کتاب میخونم تا 80٪ بفهمم اول اینکه با این شرایط میتونم بهش فکر کنم ؟؟ دوم راه فرار داره یا اگر نداره چه طور میتونم تو این چند ماه بتونم مدرک بگیرم ایلتس 6 میتونم تا 5 میلیون خرج کنم اما دوست دارم راه فراری باشه که عمرم تلف نشه یعنی میتونم با این شرایطی عرض کردم به فکر اپلای باشم ؟
  دوست عزیز مت رو خوب خوندم ولی شاید موردی مثل من یا استثنا بوده واسه این سوالو مطرح کردم
  با سپاس

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام دوست عزیز و سپاس از مهرت.برای ادامه تحصیل در هر دانشگاهی در نروژ نیاز به مدرک زبان داری.هیچ راه فراری هم نیست که بیای اینجا بخونی بعد بهت پذیرش بدن.پیشنهادم اینه که دوره فشرده بری و امتحان بدی هرچه زودتر.حتا شده خارج از ایران هم بری،آیلتس رو بگیر.پیروز باشی

   دوست داشتن

   1. جواد می‌گوید:

    ممنون به خاطر پاسخگوییتون
    و منم همین فکررو میکردم که راه فراری نباشه
    الان اگر فرض کنیم مشکل مدرک نباشه ( یعنی گرفته باشم ) بقیه شرایط جوره یعنی شانسم بالاست ؟منظورم معدل وبقیه چیزاست ( راستی من در دانشگاه تهران جنوب تحصیل میکنم ) خوب حالا با رنک دانشگاه و با این معدل حتمیه یا احتمالش ضعیفه و….
    و بزرگوار دوتا سوال دیگه اول اینکه این این ایلتس در شش ماه و هشت ماه و.. و این تلیغات ( همون کلاس فشرده که فرمودید) منم میخوام برم ایا راسته و جواب میده ؟ چون میخوام از اولش شروع کنم و شنیدم واسه خیلیها خوب جواب داده بستگی به خوندن خودت داره
    سوال دوم اینکه من مقاله ام احتمال خیلی زیاد تا چند وقت دیگه تموم میشه و میتونم ثبتش کنم حالا سوال اینجاست که شما یه بار با مقاله و یه بار بی مقاله شانس من رو پیش بینی کنید و اصلا بگید حتمیه یا احتمالش صفر درصد
    سپاس به خاطر صبر و شکباییتون

    دوست داشتن

   2. underskyofnorway می‌گوید:

    سلام.برای گرفتن پذیرش در مقطع ارشد نیازی به مقاله نیست.امیدوارم بتونید پس از گذراندن کلاسهای فشرده در آزمون آیلتس موفق شوید

    دوست داشتن

 22. جواد می‌گوید:

  سلام مجدد خدمت شما عزیز
  دوست من میخوام واسه نروژ اپلای کنم ولی هنوز اطلاع کافی نسبت به شرایط و دانشگاه ها ندارم( میگیم حالا این با یکم سرچ و پرس و جو تا حدی به دست میاد )
  اما بزرگترین دغدغه من دو چیزه بزرگوار اول اینکه من تا یه هفته دیگه میرم سراغ دوره فشره تا طبق توصیه شما ایلتس 6.5 بگیرم و با ازمونش تقریبا 10 تومن هزینه بر میداره خوب حالا من اگر گرفتم و قبولم نکردند کمرم همه جوره میشکنه
  دوم اینکه جز وثیقه سربازیکه میزارم و هزینه مدرک زبانم به کنار از اونجا به بعد چقدر خرج برمیداره ؟ و ترس دارم برم به کمبود بخورم کسی رو ندارم از اینور واسم به راحتی پول بفرسته ایا از پس خودم بر میام حالا شاید با یکم کمک از از خانوادم اینجا
  اینو از شما میپرسم بزرگوار که تجربتون زیاده و بلاخره نفرات زیادی رو دیدین و صحبت و راهنمایی و…. احتمال قبولی من چقدره که الکی دلخوش نکنم و هزینه نکم و…. کلی عقب افتادن دیگه واسه اینه میگم کمرم میشکنه !!
  وگرنه من تو خودم میبینم که 6-8 ماهه مدرکمو میگیرم
  ولی واسه درصد قبولی ترس دارم و اینکه جز وثیقه 20 تومنی خدمت واسه رفتن هزینه حدودی رو نمیدونم همش فکر میکنم خیلی زیاده و کسی هم اطلاع درستی نداره
  اگر میشه یکمم راهنماییم کنید حالا یا تو سایت یا تماس یا ایمل
  چون واقعا مشاوری ندارم این شرکتام تا میری میکند 200 یا کم کم 150تومن بده کاراتو جفت کنم
  یعنی من اگر بدونم به احتمال 90 درصد با شرایطی که خدمتتون گفتم پذیرفته میشم اصلا درنگ نمیکنم ( حالا مقاله فعلا رو هواست فاکتورش میگیریم یا میگیم اصلا نیاز نباشه و پوئن هم نباشه )
  الان به نظر شما و شواهدی که تا الان دیدی شانس منو چه طور ارزیابی میکنید ؟
  ممنون به خاطر وقتی که واسه کاربرا میزارید

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام جواد جان.برای گرفتن پذیرش باید شانس تان را امتحان کنید.هیچ کسی نمیتونه از قبل تضمین کنه که پذیرش بشید.بنابراین باید تلاش خودتون رو بکنید و منتظر نتیجه بمونید.پس از گرفتن پذیرش،باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید که در اون مرحله نیاز به گواهی بانکی هست.برای زندگی دانشجویی در نروژ باید پول همراه داشته باشید.دستکم ماهیانه هشت تا ده میلیون باید از جیب خرج کنید و هزینه اجاره خونه و خورد و خوراک را بپردازید.اگر امکان تامین مالی را ندارید،اصلا اقدام نکنید چون هیچ تضمینی برای پیدا کردن کار دانشجویی در زمان تحصیل نیست اما برای هر جای دنیا که بخواهید اقدام کنید،به هر حال تسلط به زبان انگلیسی حتما نیازه.بنابراین روی زبان سرمایه گذاری کردن همیشه به نفعته.پیروز باشی

   دوست داشتن

 23. جواد می‌گوید:

  خیلی لطف کردید بزرگوار

  دوست داشتن

 24. مرتضی می‌گوید:

  سلام
  من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک دارم.
  معدل کاردانی ۱۳.۹۱ و کارشناسی ۱۴.۷۴ هست.
  بهمن سال ۹۳ یعنی اوایل سال ۲۰۱۵ فارغ‌التحصیل شدم. ینی ۴ سال تقریبا گذشته
  هنوز آیلتس ندارم ولی تلاشمو می کنم نمره ۶.۵ رو بگیرم.
  سابقه کاری بدون بیمه دارم.
  شانس من به نظر شما چقدره؟
  ارادتمندم

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.مدرک زبان رو بگیرید و بعد برای دوره ارشد اقدام کنید.شانس پذیرش به عوامل مختلفی بستگی دارد که در همین مطلب به اونها اشاره شده

   دوست داشتن

 25. دانیال می‌گوید:

  سلام من کارشناسی ناپیوسته عمران هستم به دلیل علاقه ارشد تغییر رشته دادم به مترجمی زبان انگلیسی ، آیا میتونم بعد از این که ارشد زبانم رو گرفتم دوباره برای ارشد زبان درخواست پذیرش کنم؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.میتونید

   دوست داشتن

 26. جواد می‌گوید:

  سلام خدمت شما میشه یکمی یر باره فاند در دانشگاه های نرژوی توضیح بدید ؟؟
  منظورم اینکه که اصلا میدن ؟‌یا اگر میدن شرایط چه طوریه ؟
  باسپاس

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.فاند برای دوره ارشد نداریم.مطلب را یکبار کامل و به دقت بخوانید

   دوست داشتن

 27. sahand می‌گوید:

  یب

  دوست داشتن

  1. جواد می‌گوید:

   ممنون منم چند باری متنو خوندم
   منتها یه جا خوندم احتمال فاند وجود داره ولی حرف شما درسته و فاندی در کار نیست

   دوست داشتن

 28. sahand می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید. من 27 سالم هست و مدرک کارشناسیم تو رشته عمران رو سال 92 گرفتم. سال 97 هم مدرک کارشناسی ارشدمو گرفتم. در واقع 2 سال برای سربازی وقت گذاشتم و 3 سال برای ارشد(چون دانشگامو عوض کردم 1 سال بیشتر طول کشید). می خواستم بدونم واسهی ارشد مجدد تو نروژ می تونم دوباره درخواست بدم؟ و اگه دانشگاه قبول کرد آیا سفارت مشکلی برای دادن ویزا برای ارشد مجدد تو همون رشته عمران نداره؟ چون به چند تا موسسه زنگ زدم گفتن سفارتشون موقع مصاحبه برای اینکه می خوای ارشد مجدد بگیری خیلی سخت قبول می کنن و ویزا میدن.
  خیلی خیلی ممنون از راهنماییاتون

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام دوست عزیز.خیر.چنین چیزی هیچ پایه و اساسی نداره.پذیرش رو دانشگاه میده و سفارت بر اساس مدارکی که ارایه می کنید به شما ویزا میده.مصاحبه ای هم برای گرفتن ویزای دانشجویی در کار نیست.مدارکتون کامل باشه،ویزاتون صادر میشه.به حرف این موسسات هم اعتنایی نکنید.پیروز باشید

   دوست داشتن

 29. بیتا می‌گوید:

  سلام برای دریافت ویزای دانشجویی گواهی تمکن یا گواهی بانک اینجا را به سفارت باید ارائه کرد یا گواهی بانک نروژی را

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بانک داخل ایران برای نخستین ویزا و بانک نروژی در زمان تمدید ویزا پس از یکسال

   دوست داشتن

 30. af می‌گوید:

  با سلام.
  من دارای مدرک لیسانس برق-الکترونیک با معدل 14 هستم و همجنین دارای مدرک کارشناسی ارشد برق-مخابرات با معدل 16/50 می باشم.ایا امکان اینکه برای پذیرش تحصیلی قبول بشوم هست؟ایا می توانم در رشته ای دیگر مثل عمران(مرتبط با سابقه کاریم)در مقطع ارشداقدام کنم و پذیرش بشوم؟
  با تشکر از راهنماییتون

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بهتر است برای ارشد رشته لیسانس تان-مهندسی برق- اقدام کنید تا شانس پذیرش داشته باشید. برای رشته عمران پیش نیازها را ندارید بنابراین نمیتونید اقدام کنید

   دوست داشتن

 31. آ.م می‌گوید:

  سلام،برای تحصیل پزشکی عمومی در نروژ امکان اقدام برای ایرانیان هست؟ و شهریه ها به چه صورت اند؟در ضمن زبان تحصیل چیست؟ممنون می شوم اگر اطلاعاتی در این زمینه وجود دارد به من بگویید چون منابع در اینجا کم اند.

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.شرایط پذیرش با توجه به نروژی بودن پیش نیازها بسیار سخت است

   دوست داشتن

 32. فایزه ضامن می‌گوید:

  با سلام
  ایا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محدودیت سنی وجود دارد یا بازه سنی مشخصی اعلام شده است؟ مثلا بالای چه سنی دیگر نمیشود اقدام کرد؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.خیر.محدودیت سنی وجود نداره

   دوست داشتن

 33. هاشم می‌گوید:

  سلام/خانمم می خواد برای دکترا اقدام کند.یک سوال داشتم ما بهتره بچه مون را اینجا به دنیا بیاوریم یا تو نروژ

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.نروژ قانون خاک ندارد اگر منظور شما گرفتن اقامت از راه تولد فرزندتان است

   دوست داشتن

 34. هاشم می‌گوید:

  برای اقدام در دوره دکترا آیا امکان دارد با خانواده همزمان ویزای دانشجویی گرفت؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.امکانش هست

   دوست داشتن

 35. هاشم می‌گوید:

  سلام.منظور من اینه داشتن بچه کوچک تاثیری در گرفتن ویزای دانشجویی در مقطع دکترا دارد یا نه؟

  دوست داشتن

 36. لیلا علیزاده می‌گوید:

  سلام . ببخشید . من یه سوالی داشتم . رشته ی من لیسانس مامایی هست . میخواستم بدونم که امکانش هست که توی نروژ ارشد رو توی رشته ی پرستاری بگیرم ؟ شرایط یا آزمون خاصی برای ورود به ارشد پرستاری وجود داره ؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.مطلبی در بخش کار در نروژ موجوده که در مورد اجازه کار بعنوان پرستار توضیح داده شده اما برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد بایستی به سایت دانشگاه موردنظرتون مراجعه کنید و پیش نیازها را از آنجا دنبال کنید.

   دوست داشتن

 37. مونا احمدی می‌گوید:

  سلام
  من کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم.
  نمیخوام رشته خودمو بخونم و میخوام روان شناسی بخونم.
  میتونم تغییر رشته بدم برای ارشد؟ و اگر نه برای لیسانس لطفا راهنمایی کنید چجوری مدرک B2 بگیرم؟
  ممنون میشم زود جواب بدید

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.برای لیسانس نیاز به مدرک زبان نروژی هست.شما باید برای ارشد اقدام کنید و ترجیحا برای رشته خودتون چون برای روانشناسی قطعا پیش نیازهای درسی لیسانس را ندارید

   دوست داشتن

 38. آرش می‌گوید:

  سلام خدمت شما
  من کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه جامع علمی کاربردی واحدجهاد دانشگاهی دارم. ایا امکان ادامه تحصیل در نروژ را دارم؟
  اخذ پذیرش ارشد نروژ شرایط سنی دارد؟

  با تشکر فراوان

  دوست داشتن

 39. رویا می‌گوید:

  سلام
  من ۲۶ سالمه
  فوق لیسانس شیمی هستم
  در زمینه محیط زیست کار کردم
  یک مقاله آی اس آی با ایمپکت ۴.۵ دارم
  یک مقاله هم آندر ریویو
  یک مقاله هم در سمینار دارم
  معدل لیسانسم ۱۶ و ارشدم ۱۷.۲۵ هست
  نمره ۶ ایلتس هم دارم
  ایا شانسی برای گرفتن فول فاند در مقطع دکتری دارم؟

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.میتونید شانس تون رو برای پذیرش مستقیم دکترا امتحان کنید.اگر نشد،قطعا با گرفتن پذیرش ارشد در نروژ شروع کنید.یادتون هم باشه که مطلب مربوط به تحصیل در مقطع دکترا در نروژ رو در سایت قبلش خوب بخونید

   دوست داشتن

   1. رویا می‌گوید:

    سپاسگزارم

    دوست داشتن

 40. کیا می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من برا فوق لیسانس از دوتا دنشگاه پذیرش گرفتم ( استونگر و ntnu) (رشته petroleum geoscience)
  نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم ، هم شرایط دانشگاه و هم شهری که توش درس میخونم برام مهم،

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.علاقه خودتون رو درنظر بگیرید.دانشگاه ترونهایم دانشگاه قدیمی تری ست و مهمترین داشنگاه نروژ در زمینه های فنی و مهندسی ست.دانشگاه استاوانگر هم در بخش صنعت نفت و گاز و رشته های مرتبط با آن مطرح است. از نظر آب و هوایی،استاوانگر معتدل تر است اما از نظر هزینه های زندگی دانشجویی خیلی تفاوتی ندارند.پیروز باشید

   دوست داشتن

 41. yasin می‌گوید:

  سلام
  من دیپلمم رو دارم برای ادامه تحصیل در نروژ هنوزم معاف از شهریه دادنم؟
  یا اصلا میشه بعد از دیپلم پذیرش بگیرم برای ادامه تحصیلم؟
  لطفا هر توضیحی که لازمه بدید یا اگه مطلب رو قبلا نوشتید لینک بدید.
  ممنون.

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.لطفا خوب همین مطلب را بخوانید

   دوست داشتن

 42. مریم می‌گوید:

  با سلام خدمت شما
  من پذیرش از دانشگاه اسلو گرفتم برای دوره ی ارشد و باید خیلی زود وقت سفارت بگیرم. چون وارد قسمت student permit میشم و وقت سفارت 5300 کرون هست که یه چیزی حدوده 8 میلیون تومان میشه نمیدونم درست دارم راه رو میرم یا اشتباه.اخه یه کم عجیبه 8 میلیون برای وقت سفارت. میتونید راهنمایی کنید و بگید توی سایت udi کدوم گرینه برای گرفتن وقت سفارت درسته؟
  با تشکر از شما

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.نه دوست عزیز.شما هیچ هزینه ای برای رزرو وقت جهت تحویل مدارک نمی دهید.تنها پولی که شما می دهید مبلغی ست که به حساب دانشگاه بصورت امانت واریز می کنید و پس از ورود به نروژ و باز کردن حساب بانکی به نام خودتان آن را بازپس می گیرید.برای رزرو وقت،با سفارت تماس تلفنی بگیرید یا اینکه در سایت سفارت به بخش ویزای دانشجویی مراجعه کنید.پیروز باشید

   دوست داشتن

 43. طلا می‌گوید:

  با سلام و احترام
  در جواب های بالا فرمودید که با وجود گپ تحصیلی زیاد، شانس پذیرش هم کمتر می شود. بنده حدود 15 سال پیش مدرک لیسانسم را دریافت کردم و البته شغل هایی که در این مدت داشته ام یا غیرمرتبط با رشته دانشگاهیم بوده و یا تقریبا» مرتبط. خواهش می کنم در صورت امکان اگر راهی برای جبران این نقطه ضعف وجود دارد بفرمایید. بسیار سپاسگزارم

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.مشاغل شما ارتباطی با پذیرش تحصیلی شما نخواهد داشت.نمره زبان،معدل لیسانس،ریزنمرات،ارتباط رشته لیسانس با ارشد و ظرفیت آن رشته برای پذیرش مهمترین نکات هستند.سن شما در جایگاه آخر قرار دارد.بنابراین خیلی نگران سن نباشید و به تلاش خودتان ادامه دهید.پیروز باشید

   دوست داشتن

 44. رادیاتور می‌گوید:

  مثل همیشه عالی بود

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سپاس از محبت شما

   دوست داشتن

 45. Mohammad می‌گوید:

  با سلام خدمت شما مشاوران گرامی بنده دیپلم با معدل ۱۷.۷۴
  رشته ماشین ابزار و در مقطع کاردانی .۵۱۷ و لیسانس ۱۷.۵ گرایش طراحی جامدات رو با بورسیه از ترکیه گرفتم ولی سربازی نرفتم اگه دوسال به سربازی برم و سپس برای ارشد در نروژ اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد و یا اینکه میشه وثیقه گذاشت و بر نگریدم از نروژ . اگر نروژ هم نشد کشور های دیگر میشه رفت مثل المان و یا اتریش منظوریم این هست که همه درسن ۲۲ شروع به خواندن ارشد میکنن و من ۲۴ سالگی و از این میترسم که نتونم ویزا بگیرم و در اروپا تحصیل کنم
  ایلتس ۶.۵ هم دارم لطفا راهنمایی کنید بسیار ممنونم.
  بنظرتون پاسپورت با وثیقه درد سر نداره که هی تمدید کنم.

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.مشکلی نیست. میتونید هر زمانی که دوست دارید اقدام کنید.سنی ندارید که

   دوست داشتن

 46. فروغ می‌گوید:

  وقت بخير، مطالبي كه گذاشته بوديد بسيار جامع و كامل بود؛ ممنون از زحمتي كه كشيده بوديد🙏🏻🌹

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.سپاس از توجه شما

   دوست داشتن

 47. Mahin می‌گوید:

  سلام وقت بخیر من چندتا سوال داشتم بی زحمت اگ ب همشون ج بدین ممنون میشم ازتون…1.آیا من میتونم با معدل 15 لیسانس آب و هواشناسی از دانشگاه های نروژ پذیرش بگیرم؟2.میشه ب غیر از اون 5 دانشگاه معتبرش دانشگاه های دیگش رو هم معرفی کنید.3.من 28 سالمه آیا محدودیت سنی هم داره؟4.من چه جوری میتونم برای اپلای وارد سایت دانشگاهی ک میخام بشم میخام دقیقا مدارک مورد نیاز برای اپلای رو بدونم؟با تشکر…

  دوست داشتن

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.میتونید.کافیه همین مطلب رو یکبار به دقت بخونید

   دوست داشتن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.