کاریابی در صنایع نفت و گاز نروژ(ویژه مهندسان و کارگران متخصص و ماهر)

 
زیر آسمان نروژ: کشور نروژ از ابتدای سال ۱۹۶۹ میلادی و با اکتشاف نفت در دریای شمال رسما به یک کشور نفتی تبدیل شد. امروزە نروژ یکی از صادر کنندەگان عمدە نفت در جهان می باشد و صنعت نفت اهمیت زیادی برای اقتصاد نروژ دارد. البته  بخش عمده ای از درآمدهای نفتی نروژ، صرف سرمایه گذاری های خارجی جهت اکتشاف و استخراج نفت و گاز و فرآورده های نفتی می شود و بخش قابل توجهی نیز برای روزهای سخت آینده در صندوق ارزی کشور پس انداز می شود و عمده هزینه های جاری کشور از منابع مالیاتی کشور تامین می شود.
 
از سال ۲۰۱۵ میلادی به اینسو و با افت شدید قیمت جهانی نفت، شرکتهای بسیاری بویژه در صنایع نفت و گاز در نروژ اقدام به تعدیل نیروی انسانی کردند که موجب افزایش نرخ بیکاری در نروژ تا حدود ۴ درصد شد. با اینحال و با وجود تشید فضای بیکاری در نروژ، یافتن کار تخصصی در صنایع نفت و گاز نروژ همچنان یک فرصت قابل دسترس و مهم برای بسیاری از کارجویان ماهر و متخصص می تواند باشد.
oil gas norway.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آشنایی با نحوه استخدام شرکتهای مشاور کاریابی
در نروژ همانند بسیاری از کشورهای دنیا، بسیاری از شرکتهای بزرگ علاوه بر اینکه موقعیت های شغلی خالی و موردنیاز خود را در سایت رسمی خودشان آگهی می کنند، برای صرفه جویی در زمان و هزینه های بخش نیروی انسانی یا HR  خود و همچنین در جهت کاهش ریسک های استخدامی، برخی از نیازمندی های نیروی انسانی خود را از راه Outsourcing یا «برون سپاری» بر عهده شرکتهای مشاور کاریابی که در زمینه یافتن نیروهای متخصص و کارآزموده تخصص دارند می سپارند.
 
این شرکتهای مشاور کاریابی که در زبان نروژی به آنها شرکتهای «کنسولنت» Consulent گفته می شود، فهرست نیروهای انسانی موردنیاز شرکتهای کارفرما را دریافت می کنند و بر اساس آن به دنبال نیروی انسانی موردنیاز کارفرمای اصلی می گردند. پس از یافتن فرد یا افراد موردنظر،با آنها وارد مذاکره می شوند و ترتیب یک مصاحبه شغلی را می دهند. پس از موفق بودن مصاحبه، ترتیب مصاحبه اصلی فرد با شرکت و کارفرمای اصلی که فرد موردنظر باید در آنجا کار خود را آغاز کند داده می شود. در صورتی که کارفرمای اصلی هم با استخدام نیروی موردنظر موافق باشد، فرد موردنظر می تواند کار خودش را آغاز کند.
 
از دیدگاه قراردادی، فرد موردنظر در استخدام رسمی و ثابت شرکت مشاور خودش است اما بر اساس یک قرارداد دوطرفه بین کارفرما و شرکت مشاور که به آن Assignment یا در زبان نروژی Oppdrag گفته می شود، فرد برای مدت مشخصی که در همین قرارداد درج می شود برای کار در اختیار شرکت کارفرما قرار داده می شود. در واقع، یک قرارداد برد-برد-برد است که در آن خدمات فنی نیروی متخصص در قالب یک قرارداد رسمی به شرکت کارفرما فروخته می شود. از یک طرف، فرد کارجو یا بیکار به کار گرفته می شود. از طرف دیگر، شرکت مشاور واسطه از این اتفاق، کارمزدی برای خود در نظر می گیرد و از طرف دیگر هم شرکت کارفرما در هزینه های استخدامی نیروی انسانی خود صرفه جویی می کند اما طبیعتا مبلغ بالاتری را برای دریافت خدمات در یک بازه زمانی مشخص در نهایت پرداخت می کند.
——————————————————————————————————————————
 
مزایا و معایب استخدام در شرکتهای مشاور کاریابی
استخدام رسمی شدن توسط شرکتهای مشاور کاریابی هم مزایا و هم معایب خودش را دارد. از مزایای این نوع استخدام این است که شرکت مشاور کاریابی که شما را استخدام رسمی خودش می کند، در زمانی که شما به هر دلیلی از کار بیکار شوید و یا بطور نمونه ماموریت شما در شرکت کارفرمای اصلی شما که در آنجا کار می کنید به پایان برسد، از شما حمایت همه جانبه می کند و شما را برای پیداکردن شغل یا ماموریت بعدی در یک شرکت دیگر یاری می کند. در زمانی هم که بیکار هستید، می توانید از مزایای بیمه بیکاری هم بهره مند شوید و تا ۸۰ درصد حقوق ماهیانه تان را هم تا زمان پیداکردن کار جدید دریافت کنید. البته در صورت وجود یک بازار کار خوب و مناسب، شرکتهای مشاور کاریابی خیلی زودتر از آنچه فکرش را بکنید، شغل جدیدی برای شما در جایی دیگر پیدا می کنند و عملا مدت انتظار کوتاه خواهد بود.
 
یکی دیگر از مزایای این نوع استخدام بویژه برای افرادی ست که تازه از دانشگاه دانش آموخته شده اند و بدون داشتن سابقه کاری یا با داشتن سابقه کاری اندک به دنبال یافتن کار مناسبی هستند. تجربه ی این شرکتها در زمینه استخدام نیرو و یافتن کار مناسب، به این افراد کمک زیادی می کند که بتوانند خیلی زود و در کمترین زمان ممکن بر سر کار بروند.
 
مزیت دیگر که شاید مهمترین آن از دیدگاه مالی باشد این است که معمولا افرادی که از طریق شرکتهای مشاور کاریابی استخدام می شوند، درآمد بیشتری از افرادی دارند که کارمند رسمی در شرکت کارفرمای اصلی هستند. بنابراین، این افراد می توانند با چندین سال کار با درآمد بالا در شرکتهای مشاور اندوخته خوبی را برای خودشان فراهم کنند و سپس برای ماندن یا تغییر شغل شان در آینده تصمیم بگیرند.
 
———————————
 
 اما یکی از مهمترین معایب یا در واقع خطرپذیری استخدام از طریق شرکتهای مشاور کاریابی این است که اگر کارفرمای اصلی شما به هر دلیلی از کار شما راضی نباشد و یا به دلایل اقتصادی تصمیم بگیرد تغییراتی در سیستم و سازمان خود انجام دهد، نخستین کسانی که مجبور به ترک شرکت می شوند افرادی هستند که از راه شرکتهای مشاور بعنوان نیروهای خارجی یا External وارد شرکت شده اند. شرکتهای نروژی در سالهای اخیر تجربه های مشابهی را در این زمینه داشته اند که مجبور شده اند برای تعدیل هزینه های جاری دست به تعدیل نیرو و در گام نخست تعدیل نیروهای مشاور در شرکت بزنند.
و اما فهرست  برخی از مهمترین شرکتهای مشاور کاریابی در زمینه صنایع نفت و گاز در نروژ که البته آگهی های استخدامی آنها در سایت فین یعنی مهمترین سایت کاریابی در نروژ www.finn.no نیز قابل ردیابی است:
 
—————————————————————————————————————————–
۱-  شرکت ManpowerGroup
این شرکت آمریکایی الاصل و پرسابقه که در بیش از ۸۰ کشور دنیا دهها هزار دفتر و نمایندگی فعال دارد، یکی از بزرگترین و مهمترین شرکتهای مشاور استخدامی در دنیا محسوب می شود. آگهی های کار این شرکت در نروژ با نام شرکت تابعه ی آن یعنی شرکت Experis و با نماد زیر منتشر می شود:
 
`manpower2.jpg
برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت در نروژ به اینجا بروید.
 
———————————
 
۲-  شرکت Adecco

این شرکت سوئیسی الاصل که در سال ۱۹۹۶ میلادی تاسیس شده است، توانسته است در مدت کوتاهی به یکی از بزرگترین شرکت های مشاور استخدامی در دنیا تبدیل شود. .برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت در نروژ به اینجا بروید.

———————————
 
 
۳-  شرکت NECON
این شرکت مشاور استخدام نروژی که در سال ۲۰۰۴ میلادی تاسیس شده است و ۲۸۰ کارمند دارد در شهرهای مختلف نروژ از جمله در اسلو، برگن، تروندهایم، استاوانگر، کریستیان ساند و غیره دفتر نمایندگی فعال دارد. آگهی های استخدام این شرکت در سایت فین با لوگوی این شرکت به شکل زیر است:
 
NECON_logo.jpg
برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت به اینجا بروید.
 
———————————
 
 
۴- شرکت Omega
شرکت مشاور کاریابی «امگا» یک شرکت نروژی است که دفتر اصلی آن در شهر Ølensvåg نروژ قرار دارد اما در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله در آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا، دانمارک و غیره دارای نمایندگی هاو دفاتر کار فعال است. آگهی های استخدام این شرکت در سایت فین با لوگوی این شرکت در زیر قابل شناسایی است:

omega_as.jpg
برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت به اینجا بروید.

———————————
 
 

۵- شرکت Dovre Group
یکی از شرکتهای تازه تاسیس و کوچک اما کارآمد مشاور کاریابی در صنایع نفت و گاز نروژ است که در سال ۲۰۰۰ میلادی تاسیس شده و آگهی های آن در سایت فین با لوگوی زیر منتشر می شود:

برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت به اینجا بروید.

———————————
 
 

۶- شرکت Dfind Engineering
این شرکت مشاور نروژی در سال ۱۹۹۹ میلادی تاسیس شده است و در زمینه استخدام نیروهای متخصص و مجرب در صنایع نفت و گاز تخصص دارد. لوگوی این شرکت به شکل زیر است:

Dfind_Engineering.jpg

برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت به اینجا بروید.

———————————
 
 

۷- شرکت Folk
سال تاسیس این شرکت مشاور کاریابی نروژی سال ۲۰۰۴ میلادی است و آگهی های آن در سایت فین را می توانید از طریق لوگوی آن در زیر شناسایی کنید:

folk_as.jpg

برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت به اینجا بروید.

———————————
 
 

۸- شرکت Norconsult
شرکتی نروژی که در زمینه استخدام نیروهای متخصص در صنایع نفت و گاز سابقه خوبی دارد. آگهی های استخدامی این شرکت در سایت فین به شکل زیر است:

 
                      
برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت یه اینجا بروید.
 
———————————
 
  ۹- شرکت  Technogarden
 
  شرکتی نروژی که در زمینه استخدام نیروهای متخصص در صنایع نفت و گاز فعالیت دارد. آگهی های استخدامی این شرکت در سایت فین به شکل زیر است:
 
 
برای مشاهده موقعیت های شغلی خالی این شرکت یه اینجا بروید.
 
———————————
چگونگی جستجوی مشاغل در سایت «فین» و اقدام برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به نروژ
برای جستجوی مشاغل خالی به اینجا بروید و در بخش جستجو،عبارت شغلی موردنظرتان (مثلا mechanical engineer) را وارد کنید. تمامی موقعیت های شغلی خالی برایتان لیست می شود. بیشتر موقعیت های شغلی خالی به زبان نروژی آگهی می شوند و در نتیجه برای آنها بایستی زبان نروژی را بلد باشید.
 
برای افرادی که به زبان نروژی آشنا نیستند،بهتر است تنها برای موقیعت های شغلی که به زبان انگلیسی درج می شوند اقدام کنند و توصیه می شود حتما پیش از اقدام و فرستادن رزومه کاری،ابتدا شرایط موردنیاز آن شغل یعنی بخش Qulaifications را به دقت بخوانند تا مطمئن شوند که بیهوده تلاش نمی کنند. برای ترجمه سایت از مترجم آنلاین گوگل ترنسلیت بهره بگیرید . رزومه کاری شما بهتر است فرمت یا قالب استانداردی داشته باشد.یک نمونه را می توانید در اینجا مشاهده کنید. بهتر است از قراردادن عکس هم در رزومه کاری خودداری کنید و سعی کنید دستکم دو نفر معرف یا رفرنس معتبر در رزومه خودتان داشته باشید. برای اقدام و دریافت احتمالی پیشنهاد کاری نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی(آیلتس یا تافل) ندارید و تنها بایستی از عهده مصاحبه کاری احتمالی برآیید.
 
در صورتی که رزومه کاری شما مورد توجه کارفرمایان نروژی قرار بگیرد، اگر در زمان اقدام در نروژ نباشید، معمولا ترتیب یک مصاحبه کاری از راه اینترنت داده می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن، مصاحبه های نهایی انجام می شود و پیشنهاد رسمی کار یا Job offer برایتان ارسال خواهد شد. (برای آگاهی از میزان درآمد مشاغل مختلف در نروژ، مطلب سابق سایت در این مورد را در اینجا بخوانید). در صورتی که بطور مثال از ایران اقدام می کنید، شما می توانید با در دست داشتن این پیشنهاد کاری و سایر مدارک موردنیاز ویزای کاری که در سایت اداره مهاجرت نروژ و در مطلبی جداگانه به زبان فارسی در اینجا درج شده است، برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به نروژ اقدام کنید.همسر و فرزندان شما نیز می توانند همزمان با شما برای مهاجرت اقدام کنند.
 
 

 ———————————

فهرست مهمترین شرکتهای فعال در صنایع نفت و گاز نروژ

درصورتی که دوست دارید صرفنظر از از شرکتهای مشاور کاریابی و بصورت مستقل در سایت های شرکتهای فعال در صنایع نفت و گاز نروژ به دنبال کار باشید، می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

1- Statoil   www.statoil.com

2- Aker Solutions   www.akersolutions.com

3- Aibel   www.aibel.com

4- Kongsberg Gruppen www.kongsberg.com

5- National Oilwell Varco  www.nov.com

6- FMC Technologies  www.fmctechnologies.com

7- DNV www.dnv.com

8- Fabricom www.fabricom.no

9- IKM Gruppen www.ikm.no

10- Agility Group (Grenland Group)  www.agilitygroup.no

11- Subsea7 www.subsea7.com

12- Wärtsilä   www.wartsila.com

13- Prosafe  www.prosafe.com

14- PGS www.pgs.com

15- DNO www.dno.no

16- Kvaerner www.kvaerner.com

17- Ramboll www.ramboll.com

18- Parker  www.parker.com

19- Technip www.technip.com

20-  Halliburton  www.halliburton.com

21- ConocoPhillips Norge AS  www.conocophilips.no

22- Total E&P Norge AS   www.total.no

23- A/S Norske Shell  www.shell.no

24-Nexans www.nexans.no

25- Marathon Petroleum Norge AS www.marathon.com

26- Petoro AS www.petoro.no

27- Siemens  www.siemens.com

28- ABB www.abb.com

29- Schlumberger  www.schlumberger.com

30- ENI Norge www.eninorge.com

31- BP www.bp.no

32-Aker BP www.akerbp.com

منابع و پیوندهای مربوط:

راهنمای کامل کاریابی در نروژ

تازه ترین آمار از میزان دستمزدها و هزینه های زندگی در نروژ

اجازه اقامت از راه دریافت پیشنهاد کاری به عنوان کارگر ماهر یا Skilled Worker

صفحه اینستاگرام «زیرآسمان نروژ»

نگارش،تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید، لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید. هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت» در ایران کمک کنیم

37 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

 1. احسان می‌گوید:

  من تقریبا 12 سال سابقه کار در 5 شرکت پتروشیمی و پالایشگاه گاز از جمله نزدیک به 4 سال در رسپشن پارس جنوبی 9و10 و راه اندازی سیستم به در سمت هد واحد..دیگه نمیتونم اینجا رو تحمل کنم،خواستم بدونم اگه بیام نروژ چقدر احتمال داره که کار مناسبی پیدا کنم..ضمنأ من 36 ساله مجرد و مدرکم دیپلمه

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.سابقه کار شما خوبه ولی برای دریافت پیشنهاد کاری باید همه مدارک موردنیاز را داشته باشید.هر موقعیت کاری دارای شرایط مختلفی ست.سایت فین بخش کار را چک کنید

   لایک

 2. ابراهیم می‌گوید:

  سلام بنده 33 سال سن دارم 13 ساله که piping و plcو 5 سال هم هست که طراحی نیرو گاهای خورشیدی تدریس کردم ایا برای کار در نروژ میتونم اقذام بکنم ضمنا در حال حاظر استخدام ایران هم هستم .متاهل با دوپسر .ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.برای کار در نروژ ابتدا باید از یک شرکت در نروژ پیشنهاد کاری بگیرید.سپس می توانید برای ویزای کاری اقدام کنید.

   لایک

 3. reza nekoei می‌گوید:

  سلام من رضاهستم ۲۸سالمه دارای مدرک بین المللی جوش ارگون سابقه کاری ندارم بیکارم متاهلم مدرک تحصیلم دیپلم میشه برای کاردرنروژاقدام کنم…متشکرم

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.متاسفانه شرایط تان مناسب برای مهاجرت به نروژ نیست

   لایک

 4. سامران می‌گوید:

  باسلام اینجانب 32سالمه دارای مدرک مهندسی برق ومهندسی شیمی هستم و3سال سابقه کار در پتروشیمی دارم وخانم بنده نیز 26ساله است ودارای مدرک کارشناسی پرستاری با سابقه 5سال دربیمارستان وهم اکنون دوتامون استخدام ومشغول بکاریم حالا میخواستم بدونه که شرایط ما برای مهاجرت به نروژوویزای کار چکونه است باتشکر.

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.شرایط خوبی دارید.می توانید در سایت فین و سایت شرکتهای نفت و گاز به دنبال دریافت پیشنهاد کاری باشید ولی بیشتر موقعیت های شغلی نیاز به دانستن زبان نروژی دارند.همسرتون چون پرستار هستند می توانند پس از ورود به نروژ این رشته را دنبال کنند اما بایستی دوره های خاصی رو بگذرونند و امتحان زبان نروژی را هم قبول شوند.برای گرفتن ویزا در هر صورت شما نیاز به داشتن پیشنهاد رسمی کار از یک شرکت در نروژ دارید

   لایک

 5. مجید عرفانی نیک می‌گوید:

  سلام من ۴۵ ساله ام ۷ سال سابقه کار در صنعت ساخت پتروشیمی piping دارم و ۱۲ سال در زمینه تاسیسات مکانیکی ساختمان و دارای پایه ۱ نظام مهندسی هستم. سایت یا شرکتی هست که بتونم از طریق اونا کاری مناسب پیدا کنم؟ تلفن و خط تلگرام‌من 09153139149 ممنون از شما

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.شما باید خودتان از سایت فین دنبال کار بگردید.این سایت فعالیت تجاری ندارد

   لایک

 6. محمدرضا می‌گوید:

  سلام من فوق لیسانس مدیریت دارم مدت 14 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی دارم و 34 ساله و متاهل هستم آیا من می توانم برای کار در این شرکت ها اقدام کنم ؟؟

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله میتونید ولی بیشتر موقعیت های مدیریتی نیاز به زبان نروژی و سابقه کار داخل نروژ دارند

   لایک

 7. ALI می‌گوید:

  با سلام. میخواستم راهنمایی بفرمایید که با بیش از 5 سال سابقه کار در صنعت نفت (به طور رسمی)و مدرک فوق لیسانس برق و سن 35 سال ، متاهل و دارای مدرک آیتلس، امکان پذیرفته شدن رزومه در سایت های کاریابی نروژ در صنعت نفت و گاز هست؟ با توجه به این که اصلا زبان نروژی بلد نباشم؟

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.بله.امکانش هست.به شرط اینکه پیگیر باشید و انگلیسی تان را بهتر کنید تا روز مصاحبه بتوانید از پس پرسش ها برآیید.برای پوزیشن هایی که به انگلیسی آگهی می شوند اقدام کنید

   لایک

 8. رضا می‌گوید:

  سلام من فوق مدیریت 14 سال سابقه کار مرتبط و همسرم پرستار فوق مراقبت ویژه و 13 سال سابقه 37 ساله چطور میتوانیم برای کار هر دومون اقدام کنیم

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.در همین مطلب توضیح کامل داده شده است.مطلب جداگانه ای هم در بخش کار در نروژ ویژه پرستاران وجود دارد

   لایک

 9. مجتبی می‌گوید:

  با سلام خدمت شما عزیز
  من چند تا سوال دارم
  1- اپلای در این سایت های خارجی کاریابی( همشون) همیشه هزینه داره یا بعضی ها نه و بازه این هزینه به دلار تقریبا چقدره ؟؟
  2- واسه یه ادم تازه فارغ التحصیل چقدر شانس هست ؟؟ اگر ارشد از یه دانشگاه خوب باشه چی ؟
  اگر نه حداقل سابقه کاری چقدره ؟
  3 – حتما و قریب به یقیین باید مدرک زبان ( تافل یا ایلتس ) داشته باشی یا مهاارت در سطح متوسط یا خوب میتونه بس باشه ؟
  خلاصه خدمتتون عرض کنم من تازه فارغ التحصیل شدم و مدرک زبانم و سابقه کاری ندارم پیشنهاد شما چیه و ایا تا حالا موردی مثل من بوده که شانس داشته باشه یا اینکه این جا هم مثل همه جا حداقل سه سال تجربه میخواد ؟
  با سپاس فراوان از صبر و پاسخگوییتون

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.لطفا مطلب مربوط به بخش تحصیل در نروژ را در سایت خوب و به دقت بخوانید.پاسخ تمام پرسشهای شما در آنجاست

   لایک

 10. mj می‌گوید:

  با سلام
  میخواستم راهنمایی بفرمایید که با 22 سال سابقه کار در صنعت نفت و گازو مدرک لیسانس عمران و سن 40 سال ، متاهل و دارای مدرک آیتلس، امکان پذیرفته شدن رزومه در سایت های کاریابی نروژ در صنعت نفت و گاز هست؟

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.امکانش که همیشه هست ولی سخته چون رفرنس داخل نروژ ندارید و زبان نروژی هم نمی دونید و مدرکتون هم از ایرانه و در نتیجه در اولویت قرار نمی گیرید.رشته تون هم در نروژ عمدتا به زبان نروژی نیاز داره

   لایک

 11. ali می‌گوید:

  با عرض سلام و خدا قوت.من مدرک جوشکاری صنعتی و لوله کشی صنعتی دارم مدرک زبانمم ایلتس 6.5 هست.23 سال هم دارم.میخواستم بدونم میشه کار پیدا کنم اونجا؟ امیدی هست؟ممنون میشم راهنماییم بکنید

  لایک

 12. Dzmrz می‌گوید:

  سلام خسته نباشید ، همسر من 40 سالشونه و با مدرک دیپلم و 10 سال سابقه کار در حوزه نفتی و دو بچه داریم برای ما امکان مهاجرت و کار در حوزه نفتی وجود داره

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.با توجه به شرایط همسر شما،امکان مهاجرت کاری فعلا وجود ندارد

   لایک

 13. امین می‌گوید:

  سلام من جوشکار برق ارگونم با ۱۴ سال سابقه کار آماده کار در خارج از ایران ۰۹۱۶۷۳۵۵۷۱۱

  لایک

 14. Mohsen می‌گوید:

  با سلام ، بنده دارای ۲ مدرک فوق لیسانس رشته های عمران – سازه و عمران – محیط زیست با سابقه ای ۶ ساله در پروژه های نفت, گاز و پتروشیمی به عنوان سرپرست و کارشناس دفترفنی ، اجرا ، کنترل کیفیت سیویل در شرکت های پیمانکاری و مشاوره – آماده به کار
  تلفن همراه : 09369685092

  لایک

 15. Sami می‌گوید:

  سلام
  من در حدود ۱۷سال در ضمینه ساخت و تولید قطعات نفت و گاز مشغول هستم و دارای مدرک مهندسی مکانیک گرایش ماشین افزار
  و در حال حاضر مدیر کنترل کیفیت قطعات دریایی و خشکی هستم
  درخواست کمک از شمارا دارم
  با تشکر

  لایک

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام دوست عزیز.این سایت شخصی ست و فقط جهت اطلاع رسانی شما بنا شده است و این مطلب هم برای کمک به کاریابی شماست اما خدمات کاریابی جزو خدمات این سایت نیست.پیروز باشید

   لایک

 16. Reza می‌گوید:

  سلام. خسته نباشید. من31سالمه در المان زندگی میکنم. حدود 6سال سابقه کار در دکل حفاری نفت ایران را دارم . به دنباله کار در دکل حفاری هستم. سپاسگزارم راهنمایی کنید

  لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.