نحوه اقدام برای دریافت مجوز کار در نروژ (ویژه پزشکان،پرستاران، دندانپزشکان وداروسازان)

 

زیرآسمان نروژ: در بسیاری از کشورهای اروپایی و از جمله در نروژ،برخی از مشاغل جزو مشاغل خاص و کنترل شده محسوب می شوند که برای کار کردن تحت عنوان آنها به «مجوز رسمی کار» یا Authorization از سوی سازمانهای دولتی مربوط به آن صنوف شغلی نیاز است. مشاغل مربوط به بخش بهداشت و درمان در نروژ جزو این مشاغل کنترل شده هستند که شرایط ورود به آنها بویژه برای خارجی ها آسان نیست. این یعنی آنکه بطور مثال،یک پزشک یا یک پرستار که در ایران دانش آموخته شده و یا احیانا شاغل است،نمی تواند بطور مستقیم در همان رده شغلی در نروژ مشغول به کار شود بلکه بایستی ابتدا برای مجوز کار در نروژ اقدام کند تا پس از طی تمامی مراحل بررسی مدارک و ارائه مدارک تکمیلی،بتواند با داشتن مجوز کار در مراکز درمانی نروژ تقاضای کار بدهد.

گزارشها نشان می دهند که نروژ در طی سالهای اخیر با کمبود شدید نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان خود مواجه شده است.بسیاری از پرسنل پرستار در نروژ در طی سالهای اخیر از کشور دوست و همسایه یعنی سوئد و یا از برخی کشورهای آسیای دور همچون «فیلیپین» به نروژ آمده اند و پس از گذراندن مراحل و آموزشهای لازم در مراکز درمانی نروژ مشغول بکار شده اند.

helsedirektoratet_logo.png

دراین مطلب،مروری کوتاه می کنیم بر مراحل اقدام برای دریافت این مجوزکار که با دریافت آن،پرستاران،تکنسین ها،پزشکان،دندانپزشکان،داروسازان و سایر مشاغل مرتبط با علوم پزشکی از ایران یا سایر کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می توانند در نروژ رسما به دنبال کار بگردند. دقت داشته باشید که از این مطلب فقط بعنوان یک راهنمای فارسی زبان مکمل استفاده کنید و همیشه مرجع اصلی اطلاعات تان،سایت رسمی سازمان بهداشت و درمان نروژ در اینجا باشد.

 
مراحل لازم: از ارسال درخواست نامه تا دریافت مجوز کار
بر اساس قانون،سازمان بهداشت و درمان نروژ مسئول اعطای مجوز موردنیاز برای مشاغل مرتبط با بخش بهداشت و درمان کشور محسوب می شود.شما در دو مرحله برای این مجوز اقدام می کنید.مرحله اول،مرحله ارسال مدارک جهت ارزیابی ست که در پایان آن به شما اطلاع داده می شود که مدارک شما امکان معادل سازی در نروژ را دارند یا خیر.مرحله دوم،مرحله ای ست که در آن در صورت اینکه مدارک شما با موفقیت ارزش یابی و معادل سازی شود،از شما مدارک تکمیلی برای صدور مجوز کار درخواست می شود که عمدتا شامل گذراندن دوره های آموزشی به زبان نروژی و نیز ارائه مدرک زبان نروژی حداقل معادل سطح متوسط یا B2 است .در ادامه به جزئیات بیشتری در مورد تمامی این مراحل اشاره خواهد شد.
 
 STEP 1.jpg
 
مرحله اول: ارسال مدارک موردنیاز جهت ارزشیابی (برای درخواست کنندگان مقیم در خارج از اتحادیه اروپا)
توجه کنید که تمامی مدارکی که در زیر به آنها اشاره می شود بایستی اسکن رنگی شده نسخه های اصلی باشند(نیازی به ارسال نسخه اصل مدارک نیست).مدارک اسکن رنگی شده بایستی اگر عمودی اسکن شده اند به شکل افقی که خواندن آنها راحت تر است دربیایند و اگر مدرکی شامل صفحات زیادی است،همه صفحات آن مدرک یکجا و به ترتیب صفحات در قالب یک فایل درآید.
Image result for bachelor science degree
1-ترجمه رسمی مدارک تحصیلی یا Diploma
آخرین مدرک یا مدارک تحصیلی تان را توسط یک دارالترجمه رسمی به انگلیسی ترجمه کنید و سپس در قالب یک فایل اسکن رنگی کنید. توجه کنید که در زبان انگلیسی،واژه Diploma یعنی «گواهی» یا «مدرک» و به معنای مدرک «دیپلم» که در ایران عموما به معنای مدرک پایان تحصیلات دبیرستان یا هنرستان است،نمی باشد.مدرک تحصیلی شما بایستی دستکم «کارشناسی» یا «لیسانس» باشد و «مدرک موقت» نباشد.درصورتی که در مقاطع بالاتر از کارشناسی هم تحصیل کرده اید،ترجمه رسمی تمامی مدارک موردنظر را ضمیمه کنید.
 
2- ترجمه رسمی ریزنمرات مدارک تحصیلی یا Transcripts/Diplma Supplement
معمولا ریزنمرات واحدهای درسی،ضمیمه مدرک تحصیلی شما هستند.تمامی این ریزنمرات بایستی توسط یک دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند و سپس در قالب یک فایل اسکن رنگی شوند.
 
SYLLABUS.jpg
3- ترجمه رسمی سرفصل ها یا سیلاب های درسی
در ایران،معمولا ریزنمرات تحصیلی به شکلی نیست که گویای محتوای درسی واحدهای گذرانده شده باشد.بهمین خاطر،افرادی که خصوصا از ایران اقدام می کنند،بایستی سرفصل ها یا سیلاب های درسی را هم ترجمه و ضمیمه کنند. ترجمه این گواهی بایستی به شکلی باشد که مدت زمان و محتوای هر واحد درسی(نه فقط نام واحد درسی) در آن کاملا مشخص و گویا باشد.سرفصل های درسی رشته موردنظرتان را از دانشگاه محل تحصیل تان بخواهید.
 
WORK EXPERIENCE.jpg
4- ترجمه رسمی گواهی های کاری
در هر محلی که تجربه کار عملی داشته اید،بایستی ترجمه رسمی هر کدام از گواهی های کاری تان را در قالب یک فایل جداگانه اسکن رنگی کنید.دقت کنید که ترجمه هر گواهی کار بایستی به شکلی باشد که مدت زمان دقیق کار،مسئولیت های شما در کار موردنظر و ارزیابی کارفرما از نتایج بدست آمده شما در کار موردنظر در آن ذکر شده باشد.هر چقدر ترجمه رسمی گواهی کارتان با جزئیات بیشتری باشد،برای ارزیابی مدرک شما بهتر خواهد بود.
 
Image result for CV
 
5-رزومه کاری یا CV
یک رزومه کاری که در آن فهرستی از محل کارهای فعلی و سابق تان در آن با جزئیات کامل قید شده باشد تهیه کنید.سعی کنید در رزومه کاری تان،نشانی دقیق،شماره تماس،ایمیل،نام دپارتمان و خلاصه مشخصات کاملی از موسسه یا آموزشگاه یا محل کارهایتان را به ترتیب تاریخ فهرست کنید.
 
6- ترجمه مجوز رسمی کار (در صورت وجود)
در ایران،معمولا پرستاران می توانند پس از پایان تحصیلات شان و گذراندن یک دوره کارآموزی وارد بازار کار شده و در بیمارستانها و مراکز درمانی کشور مشغول به کار شوند اما در برخی از کشورها و از جمله در نروژ،پرستاران و سایر مشاغل مرتبط با بخش بهداشت و درمان بایستی از سوی سازمانهای دولتی مجوز رسمی کار دریافت کنند.درصورتی که در کشوری زندگی می کنید که دارای این مجوز کار هستید بایستی ترجمه رسمی این مجوز را ارائه کنید اما در صورتی که از ایران اقدام می کنید،بایستی این موضوع را در قالب درخواست نامه خود اطلاع رسانی کنید.
 
PAY ONLINE.jpg
7-پرداخت هزینه بررسی مدارک
هزینه بررسی اولیه مدارک جهت ارزشیابی و معادلسازی، در حال حاضر 1665 کرون نروژ است.شما بایستی این مبلغ را بصورت آنلاین(از راه کارت های اعتباری) پرداخت کنید و رسید پرداخت آن را ضمیمه مدارک ارسالی تان کنید.
 
ALTINN.png
نحوه ارسال مدارک موردنیاز برای ارزشیابی
برای ارسال مدارک موردنیاز جهت ارزشیابی و معادلسازی،بایستی فایلهای الکترونیکی شامل اسکن رنگی تمامی مدارک موردنیاز را در سایت Altinn بارگذاری و ثبت کنید.برای این کار،اگر در نروژ سکونت ندارید،به اینجا بروید و ابتدا یک پروفایل با یک نام کاربری جدید بسازید و سپس وارد پروفایل خودتان شوید و فایلها را یکی یکی بارگذاری کنید.شما همچنین می توانید از یک فایل راهنما که در مورد چگونگی بارگذاری فایلها در سایت توضیحات لازم را داده است در اینجا استفاده کنید.
توجه کنید که اگر پس از ارسال مدارک از طریق سایت خواستید که مدرک یا مدارک بیشتری را ارسال کنید،هر مدرک تکمیلی دیگری که دارید،آن را به پست الکترونیکی در اینجا ارسال کنید و از ساختن مجدد پروفایل جدید خودداری کنید.
PROCESSING TIME.png
مدت زمان بررسی مدارک
برای درخواست کنندگانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا درخواست ارسال می کنند،مدت زمان لازم برای پاسخگویی نهایی 7 ماه است.این مهلت برای درخواست کنندگا داخل نروژ و کشورهای نوردیک،6 هفته و برای افراد مقیم اتحادیه اروپا،4 ماه است.البته توجه داشته باشید که بسته به اینکه تا چه میزان مدارک ارسالی شما کامل باشد (نقص مدارک نداشته باشید)،ممکن است این مدت زمان بررسی طولانی تر هم شود.
 
STEP2.png
 
مرحله دوم: ارسال مدارک تکمیلی برای دریافت مجوز کار
پس از آنکه از سوی سازمان سلامت و بهداشت نروژ آگاه شدید که مدراک تکمیلی شما با موفقیت معادل سازی و ارزشیابی شده اند و پتانسیل دریافت مجوز کار را دارند،بایستی مدارک تکمیلی را که عمدتا شامل مدارک گذارندن دوره های آموزشی و مدرک زبان نروژی در سطح متوسط یا B2 است را فراهم کنید.برای فراهم کردن تمامی این مدارک نهایتا تا 3 سال وقت دارید و در هر بار،3 بار فرصت دارید که از عهده دوره ها یا آزمون های موردنیاز برآیید.در هر زمانی که پیش از این 3 سال،مدارک تکمیلی شما ارائه شود،شما می توانید مجوز نهایی کار خودتان را دریافت کنید.بدیهی ست برای فهم مطالب و گذراندن دوره های آموزشی،ابتدا بایستی برای دریافت مدرک زبان نروژی اقدام کنید.دوره های آموزشی در اولویت های بعدی هستند و می توانند در هر زمانی در خلال نهایت 3 سال گذارنده شوند.هزینه گذراندن دوره های آموزشی بعدها از طریق سازمان بهداشت و درمان نروژ به شما اطلاع داده می شود.
 
 
Image result for norskprøve nivå
 
 
8-ارائه مدرک زبان نروژی یا Norskprøve
برای اثبات توانایی تان در برقراری ارتباط با بیماران و پزشکان بعنوان یک پرستار در نروژ،شما بایستی تا میزان قابل توجهی بتوانید به زبان نروژی خوب بشنوید،بنویسید،بخوانید و صحبت کنید.اثبات این امر از دو راه میسر است.یکی از راه ارائه مدرک زبان نروژی B2 که سطح متوسط زبان نروژی مناسب محیط کار و دانشگاه محسوب می شود و یا راه ارائه مدرک زبان نروژی معروف به Bergenstest که در واقع آزمون سطح پیشرفته زبان نروژی مناسب برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی محسوب می شود.هر دوی این آزمونها در داخل نروژ و 2 بار در سال برگزار می شود.برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام برای این آزمونها به اینجا مراجعه کنید.
 
 
9-گذراندن دوره یا کرس nasjonale fag
پیش از آنکه مجوز رسمی کار را دریافت کنید،بایستی یک دوره یا کرس آزمایشی را با نام nasjonal fag بگذرانید.این دوره آموزشی 10 هفته ای که در مورد ساختار سازمان بهداشت و درمان نروژ و نظام سلامت ملی نروژ و فرهنگ و عدالت اجتماعی در بخش سلامت است به زبان نروژی و در 2 موقع در سال(بهار و پاییز) ارائه می شود.موسساتی که وظیفه برگزاری این دوره را در نروژ دارند،یکی دانشگاه «Folkeuniversitetet» نروژ در اینجاست و یکی هم دبیرستان Høyskolen i Oslo og Akershus در اینجاست.پرداخت هزینه این دوره در تعهد درخواست کننده مجوز کار است.
 
 
10- گذراندن دوره یا کرس مدیریت دارو یا legemiddelhåndtering
این دوره 6 ساعته که عموما شامل حال پرستاران،تکنسین ها،دندانپزشکان و داروسازان می شود،شامل مبانی آموزشی و آشنایی با داروها در نروژ است و در ادامه دوره بالاست.اطلاعات در مورد این دوره پس از معدلسازی موفق مدارک تان از سوی سازمان بهداشت و درمان به اطلاع شما خواهد رسید.این دوره را همچنین می توانید در موسسات مختلفی در نروژ از جمله در اینجا بگذرانید.
 
 
11- گذراندن دوره یا کرس تخصصی fagprøve
این دوره که شامل حال پرستاران،تکنسین ها و دندانپزشکان است،یک دوره تخصصی ست که اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام آن در سایت دانشگاه اسلو در اینجا موجود است.
 
GOOD LUCK.jpg
 

منابع و پیوندهای مربوط:

سایت رسمی سازمان بهداشت و درمان نروژ

نگاهی به نظام بهداشت و درمان دولتی در نروژ

سامانه خدمات بهداشتی و درمانی نروژ

نگارش،تهیه و تنظیم: زیرآسمان نروژ

درصورتی که قصد به اشتراک گذاری این مطلب را دارید،لطفا مطلب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ «کپی رایت» در ایران کمک کنیم.

49 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

 1. مهتاب می‌گوید:

  سلام‌ ممنون از سایت خوبتون واقعا عالی هستید
  ی سوال ک برام‌پیش اومد اینکه دوره های زبان و دوره های عملی توی خود نروژ برگزار میشه یا باید ما تو ایران روی زبان نروژی کار کنیم بعد امتحان بدیم؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.شوربختانه در ایران امکان دریافت مدرک زبان نروژی که در اینجا به رسمیت شناخته بشه وجود نداره.باید در همینجا مدرک رو بگیرید ولی خب میتونید در ایران آماده سازی بیشتری انجام بدهید

   دوست داشتم

   1. Kambiz می‌گوید:

    You can study Norwegian in Iran and then take exam in Norway.

    https://www.folkeuniversitetet.no/Artikler/Spraaktester/Test-i-norsk-hoeyere-nivaa

    or
    https://www.kompetansenorge.no/norskprove/

    Also you need to start verification of your study in ECFMG as it will takes a long time to do that

    دوست داشتم

 2. شین می‌گوید:

  سلام،ببخشید من پرستارم و برای سه سال دیگه میخوام برای کار و مجوز کار در نروژ اقدام کنم اما نمیدونم شدنیه یا نه،و میخواستم بپرسم جایی مشخص هست که چه معیارهایی برا رد یا قبول صلاحیت مدرک تحصیلی ما دارند؟معدلم هفده هستش که شاید ایده آل و خوب نباشه اما نمیدونم از کجا میشه فهمید معیارهاشون برای داشتن صلاحیت چی هستش؟چندسال سابقه کار مد نظرشون هست؟دو سال کافی نیست؟درواقع میخوام بدونم چقدر شانس دادن مجوز و کاریابی برای من وجود داره و اگه شانس خوبی هست برای زبان نروژی از الان تمرکزم رو بذارم و تمرین کنیم.
  دوم اینکه برا دادن امتحان و گذارندن دوره های آموزشی آیا ویزایی داده میشه یا باید از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟
  معذرت میخوام اگر طولانی یا نامربوط بود 🙂

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.ببینید از پیش نمیشه چیزی رو دقیق پیش بینی کرد ولی سابقه کار تاثیر زیادی داره و البته تعداد واحدهای گذرانده شده باید معادل پرستاری اینجا ارزیابی بشه.جای خاصی نیست که بشه از قبل اینها رو مطمین شد.باید اول اقدام کنید تا پس از هفت ماه مشخص بشه.لازم نیست پیش از هفت ماه روی زبان نروژی خیلی کار کنید.برای دوره زبان ویزا صادر نمیشه اما اگر مجوز کار بگیرید همه چیز راحت میشه.موفق باشید

   دوست داشتم

   1. شین می‌گوید:

    خیلی خیلی ممنونم از پاسخ‌گویی شما.منظورم ویزا برای دادن امتحان زبان نروژی و منظپورم از دوره،درواقع همان کورس ده هفته ای و کورس دارویی بود که در آخرین مرحله و قبل از دریافت مجوز باید گذرانده بشه،
    دوم یعنی با این سابقه کار احتمال ردشدنم بالاست؟سوم اینکه آیا درصورت دریافت مجوز پیدا کردن کار،نه چندان راحت و‌ دشواره؟

    دوست داشتم

   2. underskyofnorway می‌گوید:

    سلام.ویزایی برای ورود به نروژ جهت امتحان زبان یا گذراندن کورس وجود ندارد.برای دریافت ویزای دانشجویی باید از موسسه یا دانشگاهی در نروژ پذیرش رسمی داشته باشید تا بتوانید به واسطه آن برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.این مطلب بطور کلی در مورد مجوز کار است یعنی اینکه شما پس از قبولی مدارکتون و دریافت قبولی اولیه،برای ویزای ورودی اقدام می کنید.شرایط این ویزای ورودی رو باید در زمان دریافت مجوز کار از خودشون بپرسید تا راهنمایی تون کنند.احتمال رد شدن مدارکتون بستگی به سابقه کار نداره بلکه تحصیلات و واحدهای گذرونده شده تون هم مهمه که بتونه معادلسازی بشه و در واقع هم سطح ارزیابی بشه.پس از دریافت مجوز کار یعنی تسلط کامل به زبان نروژی،احتمال کار پیدا کردنتون خیلی زیاده ولی همه این مراحل زمانی ست که مدارک ارسالی شما رو در درجه اول قبول کنند

    دوست داشتم

 3. دریا می‌گوید:

  با سلام
  من دختر 29 ساله و متولد نروژ هستم
  من پزشک عمومی در ایران میباشم و میخواستم به نروژ بیام
  به نظر شما با این شرایط من برای گرفتن Phd اپلای کنم راحتتر میتونم بیام یا برای کار و سپس تخصص؟
  آیا تولد من در گرفتن ویزا تاثیری دارد؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.تولد شما در نروژ تاثیری در روند درخواست شما نداره.تنها مزیت میتونه فقط این باشه که برای اقدام می توانید از شماره یازده رقمی ملی یا همون پرشون نومرتون استفاده کنید.اگر بتونید بصورت دانشجو وارد بشید قطعا راحت تر و سریعتره.بعدش میتونید با گذروندن دوره زبان نروژی و دور های تخصی لازم وارد بازار کار بشید.

   دوست داشتم

  2. بهار می‌گوید:

   سلام خدمت خانم دریا
   ببخشیدمن پزشک عمومی هستم و قصدمهاجرت ازطریق ازدواج به نروژرادارم.شماازوضعیت پزشکان مهاجر درنروژاطلاع دارین که راضی هستن یا؟کلا شرایط برای پزشکان خوب هست؟

   دوست داشتم

 4. بهار می‌گوید:

  ***

  دوست داشتم

 5. رامین می‌گوید:

  سلام در امد پرستاران و پژشکان در نروژ چقدر است و همچنین ساعت کاری و تعطیلات در یک سال چگونه است

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.در حدود 300 تا 450 هزارکرون نروژ بسته به سوابق کاری

   دوست داشتم

 6. nil می‌گوید:

  سلام. با توجه به اینکه قبل از گرفتن مدرک زبان نروژی امکان گرفتن مجوز کار نیست با چه ویزایی باید اقدام کرد؟ آیا مثل آلمان ویزای نقص مدارک میدن یا راه دیگه ای داره؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.اول باید مدارک را ارسال کنید تا بررسی شوند.اگر پاسخ مثبت بود می توانید سایر مراحل را برای گرفتن ویزا طی کنید

   دوست داشتم

 7. امیر می‌گوید:

  سلام من دانشجوی پزشکی سال ۶ هستم وحدود یک سال هست که قصد دارم برای ادامه تحصیل در نروژ اقدام کنم و در طول این یک سال هم، کلی اطلاعات جمع کردم و توی سایت آلتین هم اکانت ساختم و ضمنا بسیار تلاش کردم و حدود ۸۰-۹۰٪ به زبان نروژی مسلط شدم، سوالم این بود که آیا قبل از فارغ التحصیل شدنم کاری هست که انجام بدم که از لحاظ زمانی خودمو جلوتر بندازم؟ یا تا وقتی که مدرکم رو نگیرم هیچ کار خاصی در راستای اخذ پذیرش نمی تونم انجام بدم؟

  دوست داشتم

  1. بهار می‌گوید:

   سلام.ببخشید شما زبان نروژی رو به چه طریقی خوندین؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   دوست داشتم

   1. underskyofnorway می‌گوید:

    سلام.لطفا مطلب مربوط به زبان نروژی را در سایت بخوانید

    دوست داشتم

 8. سامران می‌گوید:

  سلام خسته نباشید شرمنده خانم بنده دارای مدرک کارشناسی پرستاری و دارای پنج سال سابقه دربیمارستان می باشد الانم شاغل هستن اگه بخوایم اونجا براش ویزای کار بگیریم واونج در بیمارستان مشغول بکار باشه باید چکار کنیم ومنم ۴سال سابقه در پتروشیمی دارم والان منم شاغلم بنظر شما ماباید استارت کار از کجا بزنیم وشروع کنیم ممنون میشم راهنمایمون کنید

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.تمامی اطلاعات در همین مطلب توضیح داده شده است

   دوست داشتم

 9. حمیدرضا می‌گوید:

  ممنونم از توضیحات خوبتون من پزشک عمومی هستم با 20 سال سابقه کار. ایا سیستم امتیاز گذاری هم برای متقاضیان وجود داره ؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.خیر.همه چیز توسط خودشان تعیین می شود

   دوست داشتم

 10. هوشنگ شهبازی می‌گوید:

  با سلام من بهیار هستم با سی سال سابقه کار پرستاری در بخشهای مختلف ا ز ده.سال.پیش.با.اداره.بهداشت.و.کار.نروژ.در.حال.مکاتبه.هستم.مدارک.زیادی.از.جمله.سابقه.کار.مدارک تحصیلی.وپاسپورت.به.زبان.فارسی.وترجمه.انگلیسی.بامهر.دادگستری.و….برایشان.ارسال.کردم.انها.مدارک.مرا.به.عنوان.کمک.پرستارو.مراقب.بهداشت.قبول.کردند.دو باردرخواست.ویزا.از.سفارت.نروژ.کردم.اما.چون.دعوتنامه.نداشتم.به.من.ویزا ندادند خواهشمندم در این مورد مرا راهنمایی کنید یا کسی.یا.جایی.را.به.من.معرفی.کنید.که.در.این.مورد.مرا.کمک.کندبا.تشکر.شهبازی کرمانشاه

  دوست داشتم

 11. hadis می‌گوید:

  سلام وقت بخیر.من انشجوی سال اول پزشکی اوکراین هستم و به علت نرخ دلار قصد دارم به جایی مثل نروژ که تحصیلات رایگان هست برم .و میخوام اگر نروژ انتقالی یا به هر صورت دیگه اگر قبول کنن زبان نروژی بخونم و کارامو انجام بدم. شما اطلاعی در این رابطه دارین؟مدرک تحصیلی هم در ایران نداشتم بعد از گذراندن کالج انگلیسی وارد دانشگاه شدم

  دوست داشتم

 12. یاشار می‌گوید:

  سلام
  من درسم در رشته دندانپزشکی رو در کشور رومانی به زبان انگلیسی تمام کردم ،حدود ۶ ما پیش ،این مدت هم بعنوان دستیار جراح و دندانپزشک کار کردم ،تا اپریل ویزا دارم ،می خواستم بدونم میتونین راهی بهم پیشنهاد بدین که زودتر بتونم کارم رو انجام بدم ،
  با تشکر

  دوست داشتم

 13. Ehsan می‌گوید:

  سلام مطالب فوق که‌ توضیح دادین شامل دامپزشکان هم میشه؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.خیر

   دوست داشتم

 14. لیلی می‌گوید:

  سلام . برای تحصیل پزشکی در نروژ ، زبان نروژی و دوره ی پری مدیکال باید گذرونده بشه و بعد دانشگاه پذیرش بده که برای ویزا اقدام کنیم ، با چه ویزایی پس باید به نروژ بیام و دوره ززبان نروژی و آزمون زبان نروژی و همچنین دوره ی پریمدیکال و آزمون اونو بدم ؟! اگه میشه لطفا راهنماییم بکنین . ممنونم

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.پس از قبولی مدارکتون،خود سازمان مربوطه به شما راهنمایی های لازم رو برای اقدام جهت دریافت ویزا خواهد داد

   دوست داشتم

 15. یاسمین می‌گوید:

  ممنون از توضیحاتتون.
  خیلی ممنون می شم اگر بفرمایید اسم application formee که برای ارایه به سفارت باید پر کنیم چیه؟ مثلا دانمارک اکس جی وان هست؟ اینو هر چی سرچ می کنم نمی فهمم از چه category باید وارد بشم ؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.به سایت اداره مهاجرت نروژ مراجعه کنید
   http://WWW.UDI.NO

   دوست داشتم

 16. Tajvar می‌گوید:

  سلام خدمت شما وتشکر از وقتی که برای سئوالات اختصاص میدهید.لطفا راهنمایی کنید بعد از ارزشیابی مدرک پزشکی در ،altinچه مرحلی رو باید انجام داد ؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام و سپاس از لطفتون.در همین مطلب تمامی مراحل توضیح داده شده است.هر پرسش احتمالی دیگر را از خود سازمان بصورت ایمیل بپرسید.پیروز باشید

   دوست داشتم

 17. مهسا می‌گوید:

  سلام.وقت بخير.من داروسازم.ميخواستم بدونم اگر موفق به دريافت authorisation بشيم روند پيدا كردن كار و گرفتن ويزا به چه صورته؟ منظورم اينه كه خيلي بعيده يه كارفرما من غير نروژي رو از ايران انتخاب كنه و دعوت به كار بده. ايا فرايند مشخصي براي داروسازان با مدرك وزارت بهداشت نروژ هست كه چطور دارن ويزا ميگيرن و كار پيدا مي كنن؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.اطلاعات کامل درباره ویزای کاری را از خود سازمان بهداشت و درمان نروژ دریافت کنید.ایمیل بفرستید،بهتون پاسخ میدن

   دوست داشتم

 18. sp می‌گوید:

  عرض سلام و تشکر بابت اطلاعت بسیار مفیدتون
  پزشک عمومی هستم.میخواستم هزینه مهاجرت به نروژ رو بدونم دوره های زبان ترمی چقدر هزینه میبره آیا خوابگاه هم داره ؟هزینه رفت وآمد و خوراک رو هم حدودی بگید.برای ارسال مدارک و پاسخ سفارت چقد باید هزینه بشه.

  دوست داشتم

 19. بابک می‌گوید:

  سلام
  ممنون از سایت خودتون و راهنمایی های مفیدتون :
  آیا رشته روانشناسی هم جز این نوع ویزا میشه؟
  هزینه های کلاس زبان به عهده متقاضی هست یا خیر و هزینش چقدر هست ؟
  آیا در دوره آموزش زبان اجازه درخواست کننده مجوز کار غیر مرتبط دارد اگه هست چند ساعت در هفته میباشد خانواده درخواست کننده مجوز کار دارند ؟

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.روانشناسی خیر.میتونید برای پذیرش در مقطع ارشد اقدام کنید اما برای کار بعنوان روانشناس در نروژ بایستی یک دوره شش ساله را به زبان نروژی بخوانید.اطلاعات بیشتر در سایت دانشگاه اسلو موجود است

   دوست داشتم

 20. هستی می‌گوید:

  سلام وقتتون بخیر بنده پرستار هستم ودارای ۵سال سابقه کارای مهاجرت به نروژ رو از طریق وکیلم انجام دادم فقط منتظر جواب پذیرفتن هستم خواستم سوال کنم ممکنه مدارک من تایید نشه

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.نیازی به وکیل نبود.تمام مراحل توسط خودتون قابل انجامه.یکی از دلایل نگارش این مطلب هم دقیقا همین بود.امکان تایید نشدن زیاده چون معمولا برای پرونده های خارج از اروپا سختگیری بیشتری می شود

   دوست داشتم

 21. aidin می‌گوید:

  امروز پروانه پزشکی ۳ ساله من از وزارت بهداشت نروژ برام ارسال شد.
  من چگونه باید برای ویزا اقدام کنم.

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.با سفارت نروژ تماس بگیرید و یا از شرکت واسطه VFS در تهران مراحل بعدی را جویا شوید.

   دوست داشتم

 22. aidin594 می‌گوید:

  امروز پروانه پزشکی ۳ ساله من از وزارت بهداشت نروژ برام ارسال شد.
  من چگونه باید برای ویزا اقدام کنم.

  دوست داشتم

 23. آرمن می‌گوید:

  درود و سپاس از محبت شما
  بنده داروساز هستم و در حدود ٣ ماهي هست كه مدارك ارسال كردم. سابقه كاري من در حدود ١ سال مي باشد، امكانش هست به خاطر كم بودن سابقه كار مدارك من اتورايز نشه؟ مدرك من هم از دانشگاه درجه ١ ايران هست

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام و سپاس از مهرتون.نمیشه با قطعیت گفت ولی سخت گیری در این زمینه زیاده ولی اگر مدارک تحصیلی تون رو معادل نروژ ارزیابی کنند و ایرادی به اون قسمت نگیرند،بیشتر راه را طی کرده اید. با این همه؛ بایستی منتظر بمانید تا ببینید در پاسخ به درخواست تون چه دلایلی را ذکر خواهند کرد.پیروز باشید

   دوست داشتم

 24. Ehsan می‌گوید:

  درود، برای پزشکان بعد از فرستادن مدارک و تایید ( دوره احتمالا 7 ماهه ) ؛ و قبل از آماده شدن برای دوره ها و امتحان ، من فکر می کنم بشه 2 سال رو در نروژ گذروند و زبان نروژی را آنجا یاد گرفت.در وبسایت مهاجرت ، محل want to apply , آخرین گزینه : additional education in order your education to be recognized. .
  آیا من اشتباه می کنم یا چنین مسیری هست؟
  و پس از معادل سازی مدارک، شرایط کار و نیاز به پزشکان همچنان هست ؟
  پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم

  دوست داشتم

  1. underskyofnorway می‌گوید:

   سلام.شما پس از دریافت جواب مثبت بایستی به شرکت
   VFS
   که در تهران واسط بین شما و سفارت نروژ در امارات هست مراجعه کنید.آنجا به شما راهنمایی می کنند که چگونه برای گرفتن ویزا اقدام کنید

   دوست داشتم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.